• EnvirOtázniky - celoslovenská vedomostná súťaž

• 15.06.2015 23:31
        • Celoslovenská vedomostná súťaž EnvirOtázniky má svojich víťazov. Do desiateho ročníka olympiády sa prihlásilo 958 žiakov II. stupňa z celkového počtu 142 základných škôl z celého Slovenska.

• Lucka ONDRIŠÍKOVÁ (7.B) a Tadeáš MADLEN (7.A) obsadili v tejto náročnej súťaži krásne tretie miesto.

Vecné ceny žiakom prišli osobne odovzdať autorky súťažných otázok zo Slovenskej agentúry životného prostredia.

Ďalšími úspešnými riešiteľmi súťaže boli žiaci Vanessa Mrázová (7.B), Nikola Fryčová (7.A), Adriana Sabolová (8.A) a Ján Gondáš (7.A) .

Tento ročník olympiády pozostával z 10 otázok v každej z nasledovných oblastí:

1. História dopravy
          2. Doprava a jej vplyv na životné prostredie
          3. Pohon a pohonné hmoty
          4. Mobilita v mestách
          5. Dopravné prostriedky a značky
          6. Doprava budúcnosti

Cieľom súťaže je zvýšiť záujem žiakov základných škôl o prírodovedné predmety a o problematiku životného prostredia ešte pred rozhodovaním sa o budúcom štúdiu na stredných školách. Olympiáda môže zároveň prispieť k zvyšovaniu environmentálneho vedomia, informovanosti o trvalo udržateľnom rozvoji a angažovanosti žiakov v otázkach životného prostredia doma, v škole i vo svojom regióne.

Víťazom srdečne blahoželáme a ďakujeme im za vzornú reprezentáciu našej školy.

EnvirOtázniky 2015