• Vyhodnotenie matematických súťaží v šk.roku 2014 / 2015

• 31.08.2015 08:43
        • Aj v tomto školskom roku sa žiaci našej školy zapojili do riešenia mnohých matematických súťaží. Okrem MATEMATICKEJ OLYMPIÁDY A PYTAGORIÁDY (ktorých výsledky sme už uverejnili) žiaci riešili aj nasledovné súťaže:

• MATEMATICKÝ KLOKAN –medzinárodná matematická súťaž, koordinátor Mgr. M. Miešková. V tomto šk. roku  sa do súťaže prihlásilo z našej školy 58 žiakov 5. – 9. ročníka :

Z našich žiakov najlepšie umiestnenie dosiahli žiaci:

5.ročník: Králiková, Chovancová, Urdová, Čekanová, Kokolusová, Šupa, Trnka, Beňo, Bahýl

6. ročník: Baranová, Kasášová, Anderle, Považanec, Macháč

7. ročník: Madlenová

9. ročník: Gombík, Zemko

MAKS – korešpondenčná súťaž , koordinátor Mgr. D Slovíková. Do súťaže sa zapojilo 14 žiakov z toho 6 jednotlivcov a 4 dvojice.

MENO                                                             miesto v kraji           miesto v SR

Tomáš Trnka -5.B                                                  1. – 5.                 1. – 67.

Tereza Pápežová – 7.B                                             12.                  65. -  66.

Dominika Chovancová – 5.A                                         31.                   240. – 245.

Paulína Plavuchová, Ivana Teremová -8.A                     31.-33.              291.-295.

Zuzana Madlenová, Tadeáš Madlen-7.A                          32.                  212.-215

Joana Baranová, Petronela Kasášová-6.A                      37.                   327.-328.

Viktória Kokolusová-5.B                                            38.-40.                314.-320.

Monika Šóóšová-5.A                                                 49.-50.                457.-458

Laura Šimončíková, Nikola Fryčová-7.A                        62.-63.               421.-424

Patrik Ďurica-6.C                                                         79.                  661.-663.

TAKTIK – korešpondenčná súťaž, kde možno súťažiť v dvojiciach aj v trojiciach,  koordinátor PaedDr. I. Novodomská. Do súťaže sa zapojilo 16 žiakov (8 jednotlivci, 4 dvojice)  5. – 7. ročníka. Všetci žiaci boli odmenení za usilovnú prácu diplomom a perom. Najúspešnejšími riešiteľmi boli žiaci, ktorí sa umiestnili  na 1. mieste : Kokolusová 5.B, Chovancová 5.A, Pálka  7.A. K ďalším riešiteľom patria žiaci:

5.ročník: Cviková, Čekanová

6. ročník: Rapčan a Jakuba, Orságová a Teremová, Ryboš, Donoval

7. ročník: Pápežová, Mázorová a Parobeková, Piačeková a Puškárová

GENIUS LOGICUS – koordinátor Mgr. A. Lisičanová. Do súťaže sa prihlásilo 7 žiakov 4.-8. ročníka. Najúspešnejšou riešiteľkou je Wanda KAMOĎOVÁ (4.A) , ktorá získala titul VYNIKAJÚCI MEDZINÁRODNÝ RIEŠITEĽ s úspešnosťou 98%.  K ďalším riešiteľom súťažia patria: Adriana SABOLOVÁ (8.A), ktorá získala titul VYNIKAJÚCI RIEŠITEĽ s úspešnosťou 93%.  M.Bibová – veľmi dobrý riešiteľ (6.A), P.Kasášová – dobrý riešiteľ (6.A), V.Kokolusová – dobrý riešiteľ (5.B), H.Teremová – dobrý riešiteľ (6.A), P.Plavuchová  - dobrý riešiteľ (8.A)

Všetkým žiakom ďakujeme za vzornú reprezentáciu našej školy.