• Sládkovičova Radvaň 2016

• 05.05.2016 21:02
        • Dňa 05.05.2016 sa v priestoroch Štátnej vedeckej knižnice v Banskej Bystrici konala krajská prehliadka v umeleckom prednese poézie a prózy I. – III. kategórie s postupom na celoslovenskú prehliadku 62. HVIEZDOSLAVOV KUBÍN 2016.

• Našu školu reprezentovali dve žiačky, ktoré úspešne prešli školským, okresným a regionálnym kolom známej súťaže. Anna Kontrová, žiačka 5.A triedy, súťažila v prednese poézie v II. kategórii a Pavlína Púpalová, žiačka 7.B triedy, v prednese  prózy v III. kategórii. Obe žiačky si priniesli ocenenie, diplomy a vecné ceny.
          Anna Kontrová vybojovala čestné uznanie poroty za dynamický a temperamentný prejav a Pavlínka Púpalová dosiahla jeden z najväčších úspechov našej školy. Porota ocenila jej talent a udelila jej 1. miesto s postupom na celoslovenskú prehliadku 62. ročníka HVIEZDOSLAVOV KUBÍN 2016.

Pavlínke držíme palce pri ďalšej skvelej reprezentácii v júni v Dolnom Kubíne a pani učiteľke Henešovej a Krutej ďakujeme za prípravu žiačok.
          Sládkovičova Radvaň 2016