• EnvirOtázniky

• 01.06.2016 21:13
        • V celoslovenskej vedomostnej súťaži EnvirOtázniky 2015/2016 boli žiaci našej školy v silnej konkurencii najúspešnejší. Súťaž vyhral Tadeáš Madlen z 8. A, no o jeho víťazstve rozhodli až rozstrelové otázky so sestrou Zuzkou. Na 2. mieste sa umiestnila Zuzana Madlenová z 8.A.
        • O tom, že presadiť sa v tejto súťaži nie je jednoduché, svedčí aj to, že sa do nej zapojilo 159 základných škôl s 1140 žiakmi. Riešili pritom otázky zamerané na invázne rastliny, rastliny dažďových pralesov, lesných a lúčnych ekosystémov a horských oblastí .
          Víťazi získali diplomy a hodnotné vecné ceny od Slovenskej agentúry životného prostredia a Európskej environmentálnej agentúry.

Zuzke a Tadeášovi srdečne blahoželáme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu našej školy v rámci Slovenska.

EnvirOtázniky 2015/2016