• Logická olympiáda 2016

• 20.06.2016 18:49
        • Mesto Prešov sa v apríli opäť stalo centrom nadaných žiakov z celého Slovenska. Tí pricestovali 13. apríla 2016, aby sa stretli na 4. ročníku
          celoslovenského finálového kola Logickej olympiády.

• Logická olympiáda je určená žiakom základných škôl a 8-ročných gymnázií do 15 rokov. Bezpochyby ide o najväčšiu súťaž organizovanú pre žiakov so všeobecným intelektovým nadaním na Slovensku. Súťaží sa v dvoch súťažných kategóriách:kategória A - mladší žiaci (1.-4. ročník) a kategória B - starší žiaci (5.-9. ročník).

Súťaže sa v školských kolách zúčastnilo viac ako 1700 prihlásených žiakov  a do Prešova pricestovali tí najlepší (víťazi školských kôl).

Samotné testy v tomto roku pozostávali z 20 súťažných úloh, ktoré preverili logický úsudok, priestorový úsudok, matematický úsudok a verbálne myslenie.

Z našej školy sa  finálového kola  LO zúčastnili najúspešnejší riešitelia školského kola:

Róbert Bejtic a Jakub Obžera zo 4.B a Juraj Nikola Mašlej z 8.A triedy.

Róbert Bejtic sa umiestnil na vynikajúcom 15. mieste a Jakub Obžera na 29. mieste zo 44 súťažiacich v kategórii A, Juraj Nikola Mašlej na 35. mieste zo 43 súťažiacich v kategórii B.

Súťažiacim ďakujeme za vynikajúcu reprezentáciu našej školy a želáme im veľa úspechov v ďalšom ročníku nesmierne náročnej súťaže.

Viac informácií o súťaži: www.logickaolympiada.sk

Zvládli by ste  úlohy Logickej olympiády? Vyskúšajte sa!