• Vyhodnotenie matematických súťaží v šk.roku 2015 / 2016

• 28.06.2016 23:44
        • Aj v tomto školskom roku sa žiaci našej školy zapojili do riešenia mnohých matematických súťaží. Okrem MATEMATICKEJ OLYMPIÁDY A PYTAGORIÁDY (ktorých výsledky sme už uverejnili) žiaci riešili aj nasledovné súťaže:

• MATEMATICKÝ KLOKAN –medzinárodná matematická súťaž, koordinátorka je pani učiteľka  Mgr. M. Miešková. V tomto šk. roku  sa do súťaže prihlásilo z našej školy 48 žiakov 5. – 8. ročníka a to nasledovne: v kategórii Školák 5 – 7 žiakov, Školák 6 – 25 žiakov, Benjamín 7 – 15 žiakov a Benjamín 8 – 1 žiak.

Najúspešnejšími riešiteľmi boli: Karin Urdová 6.A, Viktória Kokolusová 6.B, Hannah Teremová 7.A, Marek Macháč 7.C.

Petra Kasášová 7.A je súčasne aj školským šampiónom – umiestnila sa na  13. – 32. mieste na Slovensku.

MAKS – korešpondenčná súťaž , koordinátorka je pani učiteľka Mgr. D  Slovíková

V školskom roku 2015/2016 sa do korešpondenčnej súťaže MAKS zapojili 4 žiaci -  dvaja jednotlivci zo 6. ročníka  a jedna dvojica zo 7. ročníka. Naši žiaci získali pekné umiestnenie. Tomáš Trnka sa umiestnil na 23. mieste v rámci kraja a získal ocenenie MAKSiFrajer. Viktória Kokolusová sa umiestnila v kraji na 61. mieste a získala MAKSiDiplom. Siedmačky Joanna Baranová a Petronela Kasášová skončili na 52. mieste v kraji.

GENIUS LOGICUS – medzinárodná súťaž v riešení logických úloh a hlavolamov, koordinátorkou súťaže je pani učiteľka Mgr. A. Lisičanová. Do súťaže sa prihlásilo 5 žiakov 4.-7. ročníka. Najúspešnejšími riešiteľmi sú Jakub OBŽERA (4.B ) – 100% úspešnosť a Róbert Bejtic (4.B) – 96 % úspešnosť, ktorí získali titul VYNIKAJÚCI MEDZINÁRODNÝ RIEŠITEĽ .  K ďalším riešiteľom súťaže patria: Juraj Mašlej ( 8.A) – titul VYNIKAJÚCI RIEŠITEĽ , Hannah Teremová a Petronela Kasášová (7.A), ktoré získali titul VEĽMI DOBRÝ RIEŠITEĽ.

Všetkým žiakom ďakujeme za vzornú reprezentáciu našej školy.