• Naša vlastivedná sieň má nový šat

• 21.11.2016 19:22
        • 26. októbra 2016 pani riaditeľka školy Mgr. Katarína Krutá v spolupráci s koordinátorom regionálnej výchovy ZŠ Mgr. Róbertom Borbélym, PhD. za prítomnosti predstaviteľov mesta Sliač a 40 hostí otvorila zrekonštruované priestory odbornej učebne regionálnej výchovy a tradičnej ľudovej kultúry so zameraním na mesto Sliač a okolie.
        • Nová výstavná expozícia Vlastivednej siene Štefana Hudáka Sliač slúži predovšetkým žiakom školy, ale i verejnosti – je interaktívnou a nenásilnou pomôckou na pútavé spoznávanie histórie a súčasnosti, ako aj tradícií a kultúry vlastného regiónu. V slávnostnom programe otvorenia sa predstavili aj šikovní žiaci našej školy – Pavlínka Púpalová (spev ľudovej piesne) pod vedením Mgr. Vonkomerovej, Peter Patkoš a Laura Šimončíková (recitácia) pod vedením PaedDr. Čillíkovej. Prezentovali sa aj výsledky práce žiakov regionálnej výchovy, ktoré zaujali nejedného návštevníka. Tešíme sa na Vašu návštevu.

Tlačová správa k otvoreniu vlastivednej siene