• Činnosť peer aktivistov

• 07.12.2016 19:23
        • V novembri sa žiaci 7.ročníka - Kokolusová, Krnáčová, Pálková, Skučka, Kuzmová, Lupták, Kalamárová a Demianová zúčastnili Detskej konferencie - Križovatky šťastia 2016.
        • Konferencia sa konala na IX. tej ZŠ vo Zvolene. Jej cieľom je upriamiť pozornosť žiakov 2. stupňa ZŠ na problémy mladých ľudí a orientovať ich na zmysluplné aktivity. Súčasťou akcie bol aj vedomostný kvíz z oblasti prevencie. Za našu školu súťažila Magdaléna Krnáčová a bola v ňom úspešná.
          V rámci aktiv Týždňa boja proti drogám na našej škole prebehli aj besedy
          žiakov -  Peer aktivistov so žiakmi 1.- 5.ročníka. Besedy boli zamerané na zdravý životný štýl, zdravú výživu, pohyb a šport. Besedy, hry a súťaže si pre svojich mladších spolužiakov pripravili žiaci zapojení do peer programu na našej škole - Nikola Fryčová, Jakub Pálka z 9.A, Tereza Cagáňová, Martin Donoval a Noel Filipča z 8.A.
          Žiaci 8.roč. sa zúčastnili besedy Deň bez fajčenia a žiaci 9. roč. - AIDS. Obidve akcie uskutočnila Mgr. Iveta Gondášová z  RÚVZ.