• Medzinárodný projekt a naša škola

• 14.03.2017 18:56
        • V rámci spolupráce s občianskym združením AGILITA hostila naša škola v termíne od 6. do 13. marca 2017 zahraničných partnerov z Nemecka. Do projektu zameraného na tvorbu fair play prostredia v spoločnosti a v športe boli zapojení aj niektorí naši žiaci.
        • Mládežnícka výmena prebiehala neformálnym spôsobom učenia prostredníctvom projektovej práce, práce s IKT, brainstormingu, rolových hier a simulácií, workshopov, tvorivej dramatizácie, mini-konferencie, outdoorových aktivít a i. Súčasťou bolo aj rozvíjanie jazykových zručností a poznávanie reálií partnerských krajín.

Zámerom mobilitného projektu mládeže je rozvíjanie aktívnej diskusie mladých ľudí k téme fair play a radikalizácie mládeže cez šport a zdravie. Cieľom je otvoriť verejnú diskusiu na pilotnej vzorke mladých ľudí dvoch krajín EÚ (Slovensko a Nemecko) s cieľom získania ich aktuálneho názoru a pohľadu na riešenia problematiky, do ktorej často vstupujú len odborníci. Téma projektu vychádza z priorít Európskej únie – programu v oblasti radikalizácie mládeže. Projekt reaguje aj na viacero súčastí Stratégie pre mládež: zdravie a zdravý životný štýl, vzdelávanie, zamestnanosť, tvorivosť aj participácia.

Súčasťou celodenného pracovného programu boli aj prehliadky zaujímavých miest nášho regiónu spojené s diskusiami a aktivitami. Projekt pokračuje ďalej v máji mobilitou do Nemecka.

Róbert Borbély – koordinátor projektu

Medzinárodný projekt a naša škola