• Projekt školskej záhrady - Termín brigády

• 31.03.2017 16:48
        • Od 2. polroka školského roka 2016/2017 je naša škola súčasťou programu „Záhrada, ktorá učí“ v projekte Zelená škola.
        • Naším hlavným cieľom je vybudovať zaniknutú školskú záhradu, ovocný sad a drobné hracie prvky pre našich žiakov. Pôjde o výučbový a oddychovo-relaxačný priestor v časti medzi pavilónom C-blok a ulicou Za školou. Vizualizácia plánovaného areálu vychádza z požiadaviek a potrieb žiakov a učiteľov školy, ako aj podmienok zastrešujúcej organizácie – občianskeho združenia Živica. Prvá etapa projektu by mala začať v najbližších dňoch (vzhľadom na počasie) terénnymi úpravami a výstavbou oplotenia v spolupráci s Mestom Sliač. Následne prebehne etapa realizácie altánka externou certifikovanou firmou a výkopové práce k jazierku. V tretej fáze sa počíta s podporou dobrovoľníkov – zamestnancov, žiakov, rodičov a priateľov školy podľa individuálnych možností.

Predbežný termín spoločnej brigády rodičov a priateľov školy je  sobota 22. 4. 2017 (v závislosti od počasia) v priestore školskej záhrady.
          S rodičmi, ktorí ponúkli materiál, sa včas skontaktujeme. ĎAKUJEME

Výstavba celého areálu záhrady by mala byť dokončená do konca júna 2017 slávnostným otvorením. Určite však nepôjde o jej konečnú podobu, a tak privítame akýkoľvek zaujímavý nápad a prípadnú podporu. ĎAKUJEME.

kolégium Zelenej školy ZŠ Sliač

Členovia Kolégia Zelenej školy:

Diana Ostrihoňová 3.A

Marína Černeková 4.A

Daniela Pápežová 5.B

Michal Pálka 6.A

Liana Kuzmová 7.C

Alexandra Garguláková 8.B

Lucia Piačeková 9.A

Ing. Darina Diošiová – rodič, zástupkyňa Mesta Sliač

Mgr. Silvia Kučerová – učiteľka 1. stupňa ZŠ (koordinátorka environmentálnej výchovy)

Mgr. Daniela Slovíková – učiteľka 2. stupňa ZŠ (koordinátorka environmentálnej výchovy)