• Detský literárny Zvolen

• 05.04.2017 19:00
        • Dňa 31.03.2017 sa v Krajskej knižnici Ľ. Štúra uskutočnilo vyhodnotenie regionálnej súťaže v tvorbe poézie a prózy Detský literárny Zvolen 2017. Z našej školy bolo ocenených šesť žiakov:

• I. kategória (2. – 4. ročník)

Alexandra Georgievová – Ako sme s babkou piekli

III. kategória (7. – 9. ročník)  - ocenení

Hana Zelinová – Jarná báseňJarná báseň

Alexej Blišťan – Prekvapenie alebo Ako som sa presvedčil, že staré mamy nehodno

podceňovať  - Prekvapenie

Milena Mázorová – Rozhovor v parku - Rozhovor v parku

Viktória Kokolusová – Vládca  - Vládca

Laureátom súťaže v tomto ročníku sa stal:

Tomáš Janešík – Hronské zrkadlo; Prezident, aký by som chcel byť  (žiak 6.A triedy) - Hronské zrkadlo,

Prezident, aký by som raz chcel byť

Regionálnej súťaže Detský literárny Zvolen 2017 sa zúčastnilo 12 škôl z celého regiónu so 102 súťažnými prácami (56 poézia, 46 próza).

Porota hodnotila v zložení:

Ondrej Kalamár, poet, Zvolen – predseda poroty

Mgr. Andrej Turčan, režisér, Zvolen

Mgr. Katarína Stanková, POS Zvolen

Porota vysoko ocenila množstvo a kvalitu prác. Dnešný ročník presiahol dvojnásobok prác oproti minulému roku. Naša škola roky patrí k najúspešnejším v účasti a množstve ocenených žiakov.

Porota uznala a ocenila prácu pedagógov, ktorí sa literárnym talentom venujú, podporujú ich a prihlasujú do súťaží, v ktorých sa nadanie detí úročí. Žiakov na súťaž pripravovali vyučujúce: PaedDr. Čillíková, Mgr. Fedorová, Mgr. Majerská, Mgr. Plichtová, Mgr. Krutá.

Slovami: „Vydarení ľudia majú svoju vlastnú tvár“ ukončil hodnotenie a oceňovanie žiakov režisér Mgr. Andrej Turčan.