• „Zelené“ Kráľovstvo včiel

• 16.10.2017 18:44
        • V dňoch 10. – 19. októbra 2017 mali žiaci našej školy možnosť zúčastniť sa vzdelávacej aktivity „Kráľovstvo včiel“ v rámci projektu Zelená škola – Environmentálni experti
        • Táto zážitková  hra vznikla vďaka podpore spoločnosti DM Drogerie Markt s.r.o. Putovná hra je určená pre základné školy –  druhý až piaty ročník. Projekt prebiehal v triedach 2.A, 2.B, 2.C a  5.A formou rovesníckeho vzdelávania. Zúčastnilo sa ho 80 žiakov. Hra oboznámi celú triedu s tým, ako žijú včely od jari až do zimy, čo všetko sa v úli deje, čo počas roka včely stretáva, čo im pomáha a čo im škodí. Zážitkovú vzdelávaciu aktivitu žiaci uvítali s nadšením.

Interaktívne a názorné enviro-metódy vyučovania sú súčasťou „zeleného“ akčného plánu školy, ktorý sa u nás realizuje už druhý školský rok a jeho výsledkom už bola vybudovaná školská záhrada, zrealizované enviro-workshopy a rovesnícke učenie v triedach, Deň Zeme, podujatia v rámci Jedlej zmeny – uvedomelého stravovania, návšteva miestnej kompostárne a triedičky odpadu a iné. Prioritou pre toto obdobie bude pravidelná a cieľavedomá separácia odpadu či ochrana životného prostredia. Čoskoro sa začne aj so zberom elektroodpadu v projekte Elektroodpad-Dopad. Environmentálne aktivity našej školy i naďalej podporuje občianske združenie ŽIVICA a občianske združenie AGILITA.

Mgr. Danica Pajtášová

Mgr. Róbert Borbély, PhD.

Zelené Kráľovstvo včiel