• V krajine remesiel 2017

• 17.10.2017 13:55
        • 6. ročník súťažnej prehliadky remeselnej tvorivosti detí a mládeže

Vyhlasovateľom a organizátorom tejto celoslovenskej súťaže je Ústredie ľudovej a umeleckej výroby v Bratislave.

• V ľudovom umení sú zachované veľké hodnoty, ktoré ostávajú natrvalo súčasťou kultúry. Uchovávanie ľudových remesiel a kultúry je záslužné a aktivity na ne zamerané zároveň poskytujú aj priestor na rozvoj fantázie a tvorivosti u detí.

V minulom školskom roku 2016/2017 sa žiaci našej školy navštevujúci krúžok Tvorivé dielne pod  vedením pani učiteľky Vonkomerovej zapojili v spolupráci s Podpolianskym osvetovým strediskom vo Zvolene do tejto súťaže.

Prihlásených bolo 261 prác v šiestich súťažných témach a dvoch vekových kategóriách.

Najväčší počet prác, až 78 bolo vytvorených na tému Nite bláznivé. Naši žiaci

Samuel Surovič – 9.B

Marcela Kalamárová – 8.C

Hana Garguláková – 7.A

Júlia Kubíková – 7.B

Paulína Uhrinová – 6.A

v tejto súťažnej téme za prácu s názvom: Vyšívané gombíky – dobronivské vzory a vzory podľa oplecka z obce Tŕnie veková kategória: 12-15 rokov získali krásne 3. miesto.

12. októbra 2017 vo veľmi peknom a príjemnom prostredí v ÚĽUVe v Košiciach sme si vypočuli výsledky súťaže a prevzali cenu.

Žiakom srdečne blahoželáme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy.

V krajine remesiel 2017