• Logická olympiáda 2018

• 20.04.2018 00:32
        • Naša škola sa i v tomto školskom roku  zapojila do LOGICKEJ OLYMPIÁDY, ktorá je určená žiakom so všeobecným intelektovým nadaním základných škôl a 8-ročných gymnázií do 15 rokov.
        • Do súťaže bolo možné prihlásiť školu s triedami pre žiakov so všeobecným intelektovým nadaním, ale aj jednotlivcov - žiakov so všeobecným intelektovým nadaním integrovaných (začlenených) v klasických triedach. Súťaž  má 2 kolá – školské a celoštátne, pričom súťažiaci sú rozdelení do dvoch kategórií:

kategória A pre žiakov 1. – 4. ročníka,

kategória B pre žiakov 5. – 9. ročníka.

V školskom kole žiaci riešili 14 úloh zo štyroch oblastí: matematický, priestorový, logický úsudok a verbálne myslenie.

Školské kolo sa na našej škole uskutočnilo dňa 27. februára 2018.
          V kategórii A súťažil žiak Andrej Palečka z 2. C triedy, ktorý  sa stal

úspešným riešiteľom a postúpil do celoslovenského finále, ktoré sa

uskutočnilo 11. apríla 2018  na Pedagogickej fakulte Prešovskej univerzity
          v Prešove
          .

Tu sa Andrej Palečka umiestnil na vynikajúcom 13. mieste (pričom mali žiaci na 9. až 15. mieste rovnaký počet bodov) z celkového počtu 42 žiakov v kategórii A.

Andrejkovi srdečne blahoželáme!