• EnvirOtázniky – celoslovenská olympiáda o životnom prostredí

• 25.06.2018 19:43
        • Odbor environmentálnej výchovy a vzdelávania Slovenskej agentúry životného prostredia (SAŽP) v Banskej Bystrici vyhlásil v apríli 2018 už XIII. ročník celoslovenskej vedomostnej súťaže pre žiakov II. stupňa základných škôl s názvom EnvirOtázniky.

• Jej cieľom je zvýšiť záujem žiakov základných škôl o prírodovedné predmety,  problematiku životného prostredia a kultúrneho dedičstva (UNESCO) ešte pred ich rozhodovaním sa o budúcom štúdiu na stredných školách.

Súčasne má olympiáda prispieť k zvyšovaniu environmentálneho povedomia, informovanosti o trvalo udržateľnom rozvoji a angažovanosti žiakov v otázkach životného prostredia doma, v škole a vo svojom regióne.

Do súťaže sa v tomto školskom roku zapojilo 50 základných škôl z celého Slovenska s 1075 žiakmi II. stupňa.

Našu školu vzorne reprezentovali žiačky 9.A triedy – Anička SLAMOVÁ a Hanka TEREMOVÁ. Na víťazov stratili len 2 body.

Žiačkam ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy v celoslovenskom kole tejto náročnej súťaže.