• Európsky týždeň programovania

• 05.11.2018 22:05
        • V týždni od 7. do 18. októbra 2018 sa žiaci 7. - 9 . ročníka na hodinách informatiky  zapojili do akcie v rámci Európskeho týždňa programovania. V celej Európe sa uskutočnilo spolu 42 578 podujatí, ktoré podporovali u žiakov rozvoj logického  myslenia a programovania.
        • Naši žiaci programovali pomocou programovacieho jazyka Scratch . Výsledkom ich práce sú zaujímavé interaktívne príbehy, hry a animácie na tému Voda /Water. Do aktivít sa zapojili aj žiaci z Poľska a Čiech v rámci projektu Erasmus +, ktorí našu školu navštívili v týždni od 15. do 19. októbra 2018.
          Naša škola je jednou zo 154 škôl z celého Slovenska , ktoré získali za tieto aktivity medzinárodný certifikát.

Zároveň ďakujeme vyučujúcim informatiky v daných ročníkoch za realizáciu tohto podujatia na našej škole.
          Informácie : https://codeweek.eu/view/171774/voda-water