• 20.05.2014 13:23
        • Matematický klokan je najväčšia matematická súťaž na svete aj na Slovensku. Vlani riešilo jej úlohy viac ako 6 miliónov žiakov z 50 krajín Európy, Ázie , Ameriky a Afriky.
        • Zapojenosťou žiakov mieri do Guinessovej knihy rekordov. Tento rok sa uskutočnil už 21. ročník tejto súťaže. Na Slovensku v marci súťažilo 59 232 žiakov z 1388 škôl. Tejto súťaže sa každoročne zúčastňuje aj naša škola.

V tomto šk. roku  sa do súťaže prihlásilo z našej školy 80 žiakov 5. – 9. ročníka. Počty v jednotlivých kategóriách sú nasledovné:

Školák 5 -  24 žiakov

Školák 6 -   13 žiakov

Benjamín  7  - 15 žiakov

Benjamín  8 – 12 žiakov

Kadet 9 – 16 žiakov

Z našich žiakov najlepšie umiestnenie dosiahli žiaci:

Baranová J. 5.A, Považanec Š. 5.C, Macháč M. 5.C, Parobeková B. 6.A, Mázorová M. 6.A, Pápežová T. 6.B, Ondrišíková L. 6.B, Starosta M. 7.B, Sabol V. 8.B, Bejticová A. 8.B, Zemko M. 8.B, Dinová A. 9.A, Mlatcová V. 9.A, Dokoupil O. 9.A, Bartoš M. 9.B, Laskavá A. 9.B

Koordinátorkou súťaže na našej ZŠ je pani učiteľka Mgr. M. Miešková.

Matematický klokan marec 2014