• Náboj Junior

• 27.11.2018 21:08
        • Náboj Junior je medzinárodná matematicko-fyzikálna súťaž pre štvorčlenné tímy
          žiakov druhého stupňa základnej školy, ktoré reprezentujú jednotlivé školy. Náboj
          Junior prebieha súčasne na mnohých miestach po celom Slovensku, Českej republike
          a Poľsku. Celá súťaž trvá 120 minút, počas ktorých sa tímy snažia na jednom zo
          súťažných miest vyriešiť čo najviac príkladov.
        • Na začiatku súťaže dostane každý tím zadania šiestich príkladov. Akonáhle tím dospeje u niektorého z nich k správnemu, väčšinou číselnému výsledku, dostane zadanie ďalšieho. Kto vyrieši v časovom limite najviac príkladov, vyhráva.
          V náboji nejde o bezhlavú aplikáciu už nadobudnutých vedomostí. Úlohy vyžadujú istú dávku invencie a dôvtipu.
          Naša škola sa v tomto školskom roku zapojila do súťaže po prvýkrát. Žiaci súťažili 23.11.2018 v priestoroch Gymnázia Ľudovíta Štúra Zvolen. Štvorčlenný tím tvorili žiaci 9.A triedy Anna Čekanová, Ema Štestková, Alex Išteneš a Denis Solčan. Z celkového počtu 24 družstiev celého okresu Zvolen obsadili 11. miesto.
          Žiakom ďakujeme za vzornú reprezentáciu našej školy v tejto zaujímavej matematicko-fyzikálnej súťaži. Zároveň ďakujeme pani učiteľke Slovíkovej za prípravu žiakov na súťaž.

VYSKÚŠAJTE SI : úlohy aj s riešeniami nájdete na stránke :