• Mikulášska návšteva

• 10.12.2018 19:50
        • 6.12. sme mali v škole návštevu. Navštívil nás Mikuláš a jeho pomocníci - anjel a čert. Postupne od rána navštívili všetky triedy na škole. Do triedy vždy ako prvý vbehol čert, aby zistil, či boli deti poslušné, a troška ich postrašil. Potom vošiel Mikuláš s anjelom a niesli kôš plný sladkostí. Čert bol zvedavý a vypytoval sa aj pani učiteliek, či sa deti učia a poslúchajú. Tie neposlušné si troška zamazal sadzami. Po tomto "označovaní” deti zarecitovali básne alebo zaspievali piesne pre Mikuláša. Za odmenu im Mikuláš a pomocníci rozdali balíčky s dobrotami a pochválili ich za recitačný a spevácky výkon. Deti sa mikulášskej návšteve veľmi potešili a v triedach vládla príjemná atmosféra.
          Nina Čunderlíková, 9. C
          FOTOGALÉRIA