• Vesmír očami detí

• 11.06.2019 00:07
        • Vedci považujú vesmír za obrovské laboratórium, kde pôsobia neznáme sily, explodujú hviezdy a vznikajú nové planéty, na ktorých možno existuje život. Skúmajú jeho vývoj a objavujú nové neuveriteľné veci. Zvedavosť poháňa človeka stále ďalej.
        • Chce letieť na iné planéty, na hranice našej slnečnej sústavy a ešte ďalej. Ľudský um dokázal zostrojiť výkonné satelity, ďalekohľady, vesmírne stanice, raketoplány, skúma časopriestor, vymýšľa nové technológie a raketové pohony.
               Aby sme raz mohli cestovať zo Zeme do nekonečna a odhaľovať iné svety, odovzdávame poznatky novým generáciám – našim žiakom. Aká veľká je ľudská zvedavosť, taká veľká je aj detská fantázia. Žiaci ZŠ A. Sládkoviča v Sliači aj v tomto školskom roku spojili vedomosti o vesmíre so svojou predstavivosťou a výtvarnými zručnosťami v súťaži VESMÍR OČAMI DETÍ.  Najúspešnejšie boli žiačky:
           Nina Štesková zo 7.A – 1. miesto v 3. kategórii v okresnom kole
           Timea Sládečková zo 7.A a Veronika Hodermarská zo 6.A triedy
          Ocenené práce týchto žiačok postúpili do celoslovenského kola výtvarnej súťaže  Vesmír očami detí.
               Žiacke výtvarné dielka hovoria o tom, že na nás čaká nesmierne zaujímavá budúcnosť a podľa detskej fantázie by sme mali byť pripravení na to, čo nás  vo vesmíre prekvapí.

FOTOALBUM VESMÍR OČAMI DETÍ 2019