• Detský literárny Zvolen 2020

• 23.06.2020 21:13
        • Dňa 23. júna 2020 sa v romantických priestoroch Zvolenského zámku uskutočnilo slávnostné vyhodnotenie regionálneho kola súťaže Detský literárny Zvolen určenej pre žiakov základných škôl.
          Do literárnej súťaže sa zapojilo pätnásť základných škôl nášho regiónu.
        • Spolu bolo zaregistrovaných 121 žiackych prác z oblasti poézie a prózy. Ocenených bolo devätnásť prác žiakov rôznych základných škôl regiónu.
          Z našej školy bola v silnej konkurencii v III. kategórii ocenená žiačka Rebeca Valverde Katrenčíková z 9. A triedy. Súťažila v poézii.
          Členmi poroty boli významní ľudia z oblasti umenia režisér Andrej Turčan, spisovateľ Ondrej Kalamár a dlhoročná pracovníčka Podpolianskeho osvetového strediska Zvolen Erika Žigová. Pred prevzatím cien každú ocenenú prácu režisér Andrej Turčan zhodnotil a priblížil ju prítomným citovaním najkrajších a najzaujímavejších častí.
          Organizátori svojím priebehom a noblesou vytvorili príjemnú náladu a okrem malého vecného darčeka si prítomní odniesli spomienku na pohodové umelecké dopoludnie.
          Ocenenej žiačke blahoželáme, ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy.

Mgr. Katarína Krutá, vedúca PK SJL