• Aktuálne v našej škole

    • Beseda Roots & Shoots

    • 03.10.2020 09:21
    • Dňa 30.9.2020 sa žiaci 8. a 9. ročníka zúčastnili prvého stretnutia k programu Roots & Shoots s pánom M. Tóčikom zo Združenia Slatinka.
     Roots & Shoots je globálny vzdelávací program britskej prírodovedkyne Jane Goodall. V súčasnosti je do neho zapojených viac ako 100 krajín.
      
    • Nadácia Green Foundation priniesla tento program na Slovensko v roku 2016.
     Dňa 30.9.2020 sa žiaci 8. a 9. ročníka zúčastnili prvého stretnutia k programu Roots & Shoots s pánom M. Tóčikom zo Združenia Slatinka.
     Roots & Shoots je globálny vzdelávací program britskej prírodovedkyne Jane Goodall. V súčasnosti je do neho zapojených viac ako 100 krajín. Nadácia Green Foundation priniesla tento program na Slovensko v roku 2016.
     Pán M. Tóčik nám predstavil 17 Cieľov udržateľného rozvoja, ktoré majú spraviť svet lepší a spravodlivejší pre každého. Okrem ochrany planéty sa zaoberajú aj podporou ľudí, ktorí ju potrebujú, chýbajú im základné podmienky na život, nekoná sa s nimi spravodlivo a mnohými inými problémami, ktoré je potrebné v súčasnosti riešiť.
     Program Roots & Shoots, do ktorého sme ako škola zapojení, vedie mladých ľudí k pomoci svojmu okoliu, aby svojim konaním mohli zmeniť svet k lepšiemu.
     V závere stretnutia sme videli inšpiratívne video, ako skupina žiakov zorganizovala a následne zrekonštruovala okolie železničnej stanice vo Vígľaši.
     Veríme, že vďaka ďalším stretnutiam dokážeme naše nápady zrealizovať tak, aby sme si na záver mohli povedať, že sme zmenili aspoň kúsok Zeme k lepšiemu.  
                                                                                         Vanda Výbošteková, 9.A

      

    • Naspäť na zoznam článkov
    • zatiaľ žiadne údaje