• Hra Moja família v našej škole

• 30.03.2021 15:48
        • V rámci Týždňa finančnej gramotnosti sa 74 žiakov 5. -9.ročníka zapojilo do hry Moja família, ktorá je organizovaná Akadémiou vzdelania OVB n.o.
        • Moja família je projekt finančného vzdelávania určený primárne žiakom základných škôl. Cieľom projektu je zvýšenie finančnej gramotnosti na slovenských školách.
          Hra buduje u žiakov povedomie o elementárnej finančnej gramotnosti, a to formou, ktorá je žiakom blízka – online hrou. Vďaka tejto forme výučby očakávame aktívnejší prístup žiakov k tejto dôležitej téme.
          Počas hry je žiak v úlohe rodinného manažéra. Riadi 4-člennú rodinu v ich domčeku tak, aby ekonomicky vyšla s platom a zároveň boli všetci zdraví a šťastní. Cieľom hry je nasporiť počas 5-tich mesiacov na dovolenku pre virtuálnu rodinu. Hra prebieha v 5-tich kolách. V každom kole musí žiak spraviť množstvo rozhodnutí od zaplatenia potravín cez nákup oblečenia až po rozhodnutie, či celá rodina pôjde cez víkend na brigádu. V priebehu hry sa menia výdaje a príjmy a tiež faktor šťastia jednotlivých členov rodiny.
           Veríme, že žiaci našej školy sa vďaka hre dozvedia množstvo informácií o financiách a dosiahnu čo najlepšie výsledky, aby virtuálna rodina bola zdravá a šťastná.
          Viac informácií: https://www.mojafamilia.sk/