• Projekt DELESUN - exkurzia do zubrej zvernice

• 29.01.2018 20:09
        • Žiaci 6. ročníka sa koncom januára zúčastnili náučno-poznávacej exkurzie v Zubrej zvernici pri Topoľčiankach. Stalo sa tak v rámci 8. ročníka projektu DELESUN – Detskej lesníckej univerzity.

• Projekt je súborom zaujímavých odborných prednášok, praktických cvičení, workshopov, ekohier. Žiaci majú celý školský rok vlastný univerzitný index, študijné skriptá, stretávajú sa vo vysokoškolských aulách, na záver ich čaká slávnostná promócia. V školskom tíme pracujú 6 žiaci 6.A a 6.B triedy – B. Homolová, O. Nádvorník V. Výbošteková, A. Kapustová, L. Soukup, D. Terem pod vedením svojich učiteľov – Mgr. Vonkomerovej, Mgr. Štrbíka, Mgr. Paulovičovej a i.

Tentokrát mali možnosť navštíviť slovenský unikát v obci Lovce. Pod odborným vedením lesníkov zo Štátnych lesov SR a organizátorov z Národného lesníckeho centra vo Zvolene si žiaci prešli celú zubriu oboru a jej okolie; dozvedeli sa takmer všetko o histórii, chove a živote majestátneho a unikátneho zubra hrivnatého. Súčasťou bola aj ukážka kŕmenia zvierat, výcviku poľovníckych psov či lesnícky kvíz.
          Za spoluprácu srdečne ďakujeme pani Ing. Milote Nádvorníkovej z Lesov SR – štátny podnik Banská Bystrica.

Mgr. Róbert Borbély, PhD.

ZUBRIA ZVERNICA - Práca žiaka Olivera Nádvorníka zo 6.A

FOTOALBUM - Exkurzia - Zubria zvernica