• Svetový deň vody u nás

• 27.03.2018 20:26
        • Vo štvrtok 22. marca sa to v našej škole hemžilo modrými farbami. Už tradične je 22. marec od roku 1993 Svetovým dňom vody, a keďže bez tejto drahocennej tekutiny by nebol život možný, snažíme sa na to upozorňovať vždy, keď sa vyskytne príležitosť.
        • Symbolickým modrým oblečením sme na jednej strane chceli vyjadriť vďaku za to, že žijeme v priestore, v ktorom máme dostatok pitnej vody, na druhej strane si však uvedomujeme, že je ešte veľa spôsobov, ako môžeme vodu chrániť a šetriť ňou. Okrem oblečenia sme mali na chodbách aj modré balóny a nástenky s  informáciami o vode. V školskom rozhlase bola krátka relácia o spôsoboch ochrany vody pred znečistením a možnostiach šetrenia vodou v domácnosti.

V triedach prebiehali rôznorodé aktivity. Súťažili sme medzi triedami v kvíze o vode, rozprávali, učili, maľovali sme ju, spievali o nej piesne, ochutnávali sme ju, voňali. Uvedomili sme si, že aj keď sa nám zdá taká obyčajná, predsa je vzácna. Následne potom deti so svojimi pani učiteľkami riešili rôzne zaujímavé úlohy a aktivity o vode a vyzdobili si triedy.

Svetový deň vody splnil svoj účel a my môžeme len veriť, že bude čistá voda pre nás i naďalej samozrejmosťou.

Svetový deň vody 2018