• Exkurzia Viedeň a okolie

• 25.05.2018 21:23
        • V mesiaci máj 2018 absolvovali žiaci 6. – 9. ročníka našej školy náučno-poznávaciu exkurziu do hlavného mesta Rakúska a jeho okolia. Poznávacieho zájazdu sa zúčastnili žiaci v rámci nemeckého jazyka s cieľom poznávania rakúskych reálií.

• Prvou zastávkou sa stalo mestečko Petronell-Carnuntum – niekdajšia rímska osada a významný vojenský tábor. Počas odbornej a zaujímavej prehliadky sa žiaci dozvedeli veľa nového o móde, kráse, kultúre, kúpeľoch, hygiene, stravovaní a zvykoch Rimanov. Archeologické vykopávky ožívali na každom mieste, dotvárali ich aj originálne rekonštrukcie rímskych objektov.

Ďalšou zastávkou bola unikátna akvarijná a zoologická výstava umiestnená v 10-poschodovej budove – pôvodne slúžiaca na protileteckú obranu Viedne s názvom „Dom mora“. Najväčšie akvárium sa rozprestieralo až do dvoch podlaží. Nachádzali sa tu akváriá so žralokmi, nádrže s piraňami, množstvo morských a sladkovodných rýb. Okrem vodných živočíchov tu prekvapili aj teráriá s pavúkmi, hadmi a inými plazmi vrátane krokodílov. Účastníci mali možnosť stretnúť aj voľne lietajúce papagáje či pobehujúce opičky. Na streche budovy nás oslnila perfektná vyhliadka na celú historickú Viedeň.

Jedinečnosť a atmosféra navštívených miest žiakov zaujala, a tak sa exkurzia stala skvelou „bodkou“ za blížiacim sa koncom školského roka.

Mgr. Róbert Borbély, PhD.

učiteľ nemeckého jazyka, organizátor exkurzie

Fotoalbum Exkurzia Viedeň