• Literárno-vedná exkurzia žiakov 5. ročníka

• 24.10.2018 23:25
        • 23. októbra 2018 vymenili žiaci 5. ročníka školské lavice za pohodlný autobus a vybrali sa na cesty za poznaním. Cieľom bolo Brezno a okolie.
        • Prvou zastávkou literárno-vednej exkurzie bola malebná dedinka Horná Lehota, rodisko, pôsobisko i miesto posledného odpočinku štúrovského básnika Sama Chalupku. Dozvedeli sa mnohé zaujímavosti zo života tejto významnej osobnosti.

Z Hornej Lehoty smerovali  piataci do obce Bystrá, kde navštívili Bystriansku jaskyňu, ktorá bola v roku 1973 vyhlásená za chránený prírodný výtvor. Predstavuje typ riečnej jaskyne vytvorenej vo vápencoch podzemným tokom riečky Bystrianky. Najviac sa žiakom páčili spiace netopiere, ktoré lemovali steny jaskyne.

Svoje potulky Horehroním zakončili žiaci 5. ročníka v Brezne návštevou Horehronského múzea, ktoré zachytáva bohatú históriu a kultúru života ľudí tohto regiónu.

Svoje vedomosti o významných osobnostiach nášho literárneho života si žiaci budú obohacovať i v ďalších ročníkoch.