• Hvezdáreň a planetárium Žiar nad Hronom

• 11.12.2018 21:51
        • Dňa 11.12.2018 navštívili žiaci štvrtých ročníkov kultúrno-výchovné zariadenie Krajskú hvezdáreň a planetárium Maximiliána Hella v Žiari nad Hronom. Necelé dve hodiny prežívali štvrtáci príjemné chvíle v objatí vesmíru, planét a hviezd.

• V celooblohovom režime projekcie  Hviezdnej sály si mali možnosť pozrieť  programy Dobrodružstvo a hľadanie hraníc slnečnej sústavy, Zo Zeme do vesmíru, Výprava za Slnkom, Neuveriteľné Slnko a Prehliadka oblohy ročných období. Program bol zameraný hlavne na rozšírenie poznatkov z astronómie a  vychádzal z preberaného učiva prírodovedy štvrtého ročníka. Bol prispôsobený veku a stanoveným požiadavkám učebných osnov.
          Dĺžka programu bola v trvaní cca 120 minút a skladala sa z pásma v planetáriu, videofilmu a odbornej prednášky v UFO sále o vesmíre a astronomických ďalekohľadoch. Žiaci so záujmom  vnímali zaujímavé prostredie a nové informácie o vesmíre a Zemi.

Ďakujeme pánovi Vladimírovi Chovanovi za sponzoring autobusu.

Mgr. Mariana Sláviková, vedúca exkurzie
          Mgr. Katarína Krutá, triedna učiteľka