• Vyhodnotenie logickej olympiády

• 01.04.2019 23:26
        • Naša škola sa i v tomto školskom roku  zapojila do LOGICKEJ OLYMPIÁDY, ktorá je určená žiakom so všeobecným intelektovým nadaním základných škôl a 8-ročných gymnázií do 15 rokov.

• Do súťaže bolo možné prihlásiť školu s triedami pre žiakov so všeobecným intelektovým nadaním, ale aj jednotlivcov - žiakov so všeobecným intelektovým nadaním integrovaných (začlenených) v klasických triedach. Súťaž  má 2 kolá – školské a celoštátne, pričom súťažiaci sú rozdelení do dvoch kategórií:

kategória A pre žiakov 1. – 4. ročníka,
          kategória B pre žiakov 5. – 9. ročníka.
          V školskom kole žiaci riešili 14 úloh zo štyroch oblastí: matematický, priestorový, logický úsudok a verbálne myslenie.
          Školské kolo sa na našej škole uskutočnilo dňa 21. februára 2019.

V kategórii A súťažil žiak Andrej Palečka z 3. C triedy, ktorý  sa stal úspešným riešiteľom a postúpil do celoslovenského finále, ktoré sa uskutočnilo 20. marca 2019  na Pedagogickej fakulte Prešovskej univerzity v Prešove.
          Tu sa Andrej Palečka umiestnil na 28. mieste( pričom mali žiaci na 23. až 30. mieste rovnaký počet bodov) z celkového počtu 55 žiakov v kategória A.
          Andrejkovi srdečne blahoželáme!

Viac informácií na www.logickaolympiada.sk