• Úspech na MS Slovenska v bedmintone

• 22.12.2019 10:25
        • Na Majstrovstvách Slovenska registrovaných  hráčov v bedmintone v kategórii do trinásť rokov, ktoré sa uskutočnili v Bratislave,  sa stal Andrej Suchý  Majstrom Slovenska v troch disciplínach - v dvojhre, zmiešanej štvorhre so svojou sestrou Sarah Antóniou a v štvorhre so spoluhráčom z Púchova.

• Andrej je žiakom 6.B triedy a členom bedmintonového krúžku. Bedmintonový krúžok navštevuje už šiesty rok a hrá za Bedmintonový klub Kúpele Sliač.
          Na jeho úspechu  má podiel bývalý vedúci krúžku Ján Jurčiak, vedúci  krúžku František Lukáč a rodičia.
          Andrej je v športe vytrvalý, dôsledný, tréning  vynechá  len z vážnych dôvodov. Je v reprezentácii Slovenska v kategórii trinásť a pätnásťročných hráčov. Reprezentuje Slovensko na medzinárodných turnajoch doma i v zahraničí.
          Sarah Antónia je žiačkou 4.A triedy a mala tiež podiel na zisku zlatej medaily v zmiešanej štvorhre. Bedmintonový krúžok navštevuje štvrtý rok a dosahuje dobré výsledky na turnajoch v kategórii hráčok do jedenásť rokov.
          K úspechu obidvoch žiakov vo veľkej  miere prispela naša základná škola ako i mesto Sliač.