• ÚSPEŠNÁ OBHAJOBA PROJEKTU ROOTS & SHOOTS SLOVAKIA

• 09.04.2021 08:13
        • Tím Ekocyklo po polročnej a náročnej práci obhájil 8.4.2021 projekt v rámci vzdelávacieho programu Roots & Shoots s názvom „Nech príroda za nás netrpí“. Jeho hlavným cieľom je dlhodobá starostlivosť o čistotu v okolí rodinnej cyklocestičky medzi mestami Sliač a Zvolen.
        • Vďaka úspešnej obhajobe získal tím finančný grant z nadácie Green Foundation v hodnote 400 € na realizáciu ich nápadov.
          Blahoželáme žiakom S. Urdovej 9.B, A. Diošiovej 8.A, O. Maľovi 9.B, V. Demianovej 8.A, A. Jarotovej 8.A, T. Gargulákovej 8.B, P. Plachému 8.B, M. Grmanovi 9.B, M. Homolovej 8.B, M. Černekovej 8.A za ich úspešnú obhajobu projektu a ďakujeme im za aktívnu prácu, nápady, množstvo aktivít, ktoré aj v čase online vyučovania dokázali zrealizovať.

Členovia tímu predstavili hodnotiacej komisii svoj projekt prostredníctvom prezentácie a následne odpovedali na otázky členov poroty.

Hodnotiacu komisiu tvorili : Ľubica Balgová - primátorka mesta Sliač, Ladislav Bíro - manažér kvality ovzdušia Banskobystrického samosprávneho kraja a Adriana Brossmannová - koordinátorka programu "Ambasádori klímy".
          Ďalšími hosťami boli : Martina Urbanová – programová manažérka Green Foundation, Tereza Kavalírová – koordinátorka programu Roots & Shoots, Martin Tóčik – Združenie Slatinka a Alžbeta Krúpová – riaditeľka našej školy.
          Vďaka spolupráci s pani primátorkou a zástupcami mesta Sliač tím Ekocyklo získal povolenie na osadenie vyrobeného ekokoša v blízkosti cyklocestičky. Aby rýchlejšie odpadky vyzbierali, využijú získané financie na nákup „ekocyklotrojkolky“, ktorá bude hlavným poznávacím znakom ich projektu.
          I keď určite platí, že najlepší odpad je ten, ktorý nevznikne.

Fotogaléria projektu: