• Pravda o drogách

• 02.11.2021 19:08
        • V októbri naši žiaci 7., 8. a 9. ročníka absolvovali preventívnu prednášku s názvom Pravda o drogách, kde sa dozvedeli, prečo drogy škodia, ako ovplyvňujú naše telo a myseľ, čo stvárajú s našimi emóciami, ako sa taký človek pod vplyvom “jedov” správa, koná či zmýšľa.
        • Prednášky prebiehali interaktívnym spôsobom, kde sa žiaci zapájali do debaty a vyjadrovali svoje postrehy z reálneho života.

Reč bola nielen o návykových látkach ako Marihuana, Extáza či Pervitín, ale vo veľkom aj o alkohole a cigaretách, ktoré sú dostupnejšie v našom okolí. Taktiež sa rozoberala vysoká miera psychických či fyzických závislostí na drogách ako takých.
          Hlavným cieľom týchto aktivít bolo dosiahnuť porozumenie toho, prečo drogy škodia a že pre nikoho nie sú skutočným riešením problémov, ktoré máme všetci.
          Je dôležité hovoriť aj o veciach, ktoré nám ničia život a ťahajú nás ku dnu.
          A preto ak zaznelo hoci len slovko, ktoré zarezonovalo v ušiach poslucháča a na jeho základe urobil rozhodnutie, že drogy brať nikdy nebude, tak to malo zmysel.