• V krajine remesiel - celoslovenská súťaž remeselnej tvorivosti detí

• 16.01.2022 18:19
        • V roku 2021 bola po ôsmykrát organizovaná súťaž pre všetky tvorivé deti a mládež V krajine remesiel. Organizátorov veľmi  tešilo, že aj počas náročného obdobia dokázali pedagógovia, výtvarníci a rodičia inšpirovať malých tvorcov a sprevádzať ich remeselnými zručnosťami.
          Do súťaže bolo prihlásených 169 súťažných prác v piatich súťažných témach a troch vekových kategóriách.

• Je to miesto, kde spolupracujú šikovní, zruční a predstavivosťou obdarení ľudia. Žijú tam majstri remeselníci, ale aj ich žiaci - učni a tovariši, ktorí sa u nich priúčajú remeslu. Práca je spojená so zábavou, radosťou z dobre urobenej veci, ktorá prináša radosť aj iným ľudom. Možno sa tu naučiť mnoho nového a zaujímavého. Ako sa kedysi tvorili rôzne užitočné i pekné veci a ako si takéto veci vyrobiť vlastnými rukami.

Výsledok súťaže pre našu školu:

Téma:  Noty pre drôty
          Veková kategória: 11 – 14 rokov
           2. miesto
           Názov práce: Košík, miska a podložka
           Meno autorky: Sofia Urdová
           Škola/organizácia: ZŠ A. Sládkoviča, Sliač
           Pedagogička: Mgr. Oľga Vonkomerová

Sofii ďakujeme za vzornú reprezentáciu našej školy. Za ocenenú prácu jej srdečne blahoželáme. Nakoľko už nie je žiačkou našej školy, prajeme jej veľa úspechov v štúdiu na strednej škole.