• Prečo mám rád slovenčinu, prečo mám rád Slovensko 2022 - 30. ročník

• 20.05.2022 16:54
        • Prečo mám rád slovenčinu, prečo mám rád Slovensko je celoslovenská literárna súťaž
          žiakov základných a stredných škôl, ktorá si kladie za cieľ podchytiť, rozvíjať a prehlbovať
          záujem detí a mládeže o materinskú reč a umožniť im vyjadriť vzťah k slovenčine
          a Slovensku.
        • Vyhlasovateľmi a usporiadateľmi celoslovenského kola súťaže je Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky, Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky, Matica slovenská, Jazykovedný ústav Ľ. Štúra SAV, Slovenské pedagogické nakladateľstvo – Mladé letá, Štátny pedagogický ústav, Úrad pre Slovákov žijúcich v zahraničí a Vydavateľstvo MS.
          Dňa 19. mája 2022 sa v Nových Zámkoch uskutočnilo slávnostné vyhlásenie víťazov súťaže. Do najvyššieho kola postúpila aj naša Dominika Dinová, žiačka piateho ročníka, s prácou Tri oriešky pre Slovensko, za ktorú dostala čestné uznanie. Akcia doplnená bohatým kultúrnym programom prebiehala v sále Cisársko-kráľovskej historickej jazdiarne mesta Nové Zámky. Organizátor zároveň ocenil všetky  zapojené školy, ako aj náročnú prácu pedagógov pri príprave žiakov.
          Po skončení boli všetci ocenení pozvaní na slávnostný obed, ktorý bol záverečnou bodkou za vydarenou kultúrnou akciou.

Mgr. Katarína Krutá, vedúca PK SVP