• Prečo mám rád slovenčinu, prečo mám rád Slovensko 2022 - 29. ročník

• 21.12.2022 01:08
        • Prečo mám rád slovenčinu, prečo mám rád Slovensko je celoslovenská literárna súťaž žiakov základných a stredných škôl, ktorá si kladie za cieľ podchytiť, rozvíjať a prehlbovať záujem detí a mládeže o materinskú reč a umožniť im vyjadriť vzťah k slovenčine a Slovensku.
        • Vyhlasovateľmi a usporiadateľmi celoslovenského kola súťaže je Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky, Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky, Matica slovenská, Jazykovedný ústav Ľ. Štúra SAV, Slovenské pedagogické nakladateľstvo – Mladé letá, Štátny pedagogický ústav, Úrad pre Slovákov žijúcich v zahraničí a Vydavateľstvo MS.
          Dňa 12. decembra 2022 sa v priestoroch študovne Krajskej vedeckej knižnice Ľ. Štúra vo Zvolene uskutočnilo slávnostné vyhlásenie víťazov súťaže.
          Do literárnej súťaže sa zapojilo deväť základných škôl nášho regiónu. Spolu bolo zaregistrovaných 96 žiackych prác. Z našej školy boli v silnej konkurencii spomedzi šestnástich úspešných ocenení dvaja žiaci: Alexandra Rybková zo 6. A triedy a Markus Zemko z 8. A triedy.
          V príjemnej atmosfére boli súťažiaci odmenení a všetky víťazné práce si prítomní na slávnosti mali  možnosť vypočuť. Ocenení žiaci dostali diplom a drobné darčeky. Obidvom súťažiacim srdečne blahoželáme.

Mgr. Katarína Krutá, vedúca PK SVP

Rybková Alexandra, 6.A - Slovenská trojruža