• Školský psychológ

• Oznamy

• ,,Konflikty a riešenie konfliktov“

V auguste sme absolvovali seminár pre pedagogických zamestnancov školy zameraný na konflikty a riešenie konfliktov nielen v školskom prostredí.

Cieľom bolo uviesť účastníkov do problematiky konštruktívneho riešenia konfliktov, tak ako v pracovnom prostredí, tak aj v osobnom živote.

Rozoberali sme, kedy konflikt nastáva, ako ho spoznáme, aké existujú štýly reagovania na konflikt.  Prostredníctvom komunikácie a sebapoznania sme sa prelúskali k adekvátnym postupom   v určitých  konfliktných životných situáciách.

Dokonca sme sa zahrali na ,,potápajúcu sa loď“, kde komunikovať a dohodnúť sa na správnom riešení je otázkou prežitia .

Pravda o drogách

V októbri naši žiaci tried 7., 8. a 9. ročníka absolvovali preventívnu prednášku s názvom Pravda o drogách, kde sa dozvedeli, prečo drogy škodia, ako ovplyvňujú naše telo a myseľ, čo stvárajú s našimi emóciami, ako sa taký človek pod vplyvom “jedov” správa, koná či zmýšľa.

Prednášky prebiehali interaktívnym spôsobom, kde sa žiaci zapájali do debaty a vyjadrovali svoje postrehy z reálneho života.

Reč bola nielen o návykových látkach ako Marihuana, Extáza či Pervitín, ale vo veľkom aj o alkohole a cigaretách, ktoré sú dostupnejšie v našom okolí. Taktiež sa rozoberala vysoká miera psychických či fyzických závislostí na drogách ako takých.

Hlavným cieľom týchto aktivít bolo dosiahnuť porozumenie toho, prečo drogy škodia a že pre nikoho nie sú skutočným riešením problémov, ktoré máme všetci.

Je dôležité hovoriť aj o veciach, ktoré nám ničia život a ťahajú nás ku dnu.

A preto ak zaznelo hoci len slovko, ktoré zarezonovalo v ušiach poslucháča a na jeho základe urobil rozhodnutie, že drogy brať nikdy nebude, tak to malo zmysel.