• ŠKD Pramienok

September:

Adaptácia detí prvých ročníkov
            Oboznámenie so Školským poriadkom ŠKD, režimom dňa v ŠKD, BOZP
            Vychádzka do kúpeľov, čistenie prameňov, ekohry
            Záhrada očami detí - kreatívne výtvarné techniky
            Európsky týždeň športu –pohybové aktivity a športové podujatia.

Október: Rozprávky starej mamy – beseda so starými rodičmi v oddelení. Tradície starých mám.
            Regionálne a ľudové tradície. Darček pre starých rodičov.
            Vystúpenie detí v Dome seniorov Amicus
            Tekvičkové čarovanie – veselý tekvicový festival /prezliekanie sa do kostýmov, vyrezávanie tekvíc a iné aktivity pripomínajúce tieto sviatky./
            Tekvičkový večierok 28.10.2020

Škola podporujúca zdravie  - racionálna životospráva, pitný režim, zdravý životný štýl

November: Oslavy pri príležitosti narodenia Andreja Sládkoviča.
              Buď ako Sládkovič - rétorická súťaž

Návšteva Vlastivednej siene. Deklarácia práv dieťaťa.

Predvianočné ľudové zvyky a tradície. Čas adventný, čas vianočný

December: Vianočná výzdoba, vianočné pozdravy a darčeky pre rodičov.
              Vianočné trhy a tvorivé dielne
              Program pre seniorov – odovzdanie darčekov a pohľadníc.
              Vianočná besiedka v oddeleniach

Športové popoludnie na snehu – podpora a ochrana zdravia, otužovanie, prevencia ochorení.
            Január: Zdravý životný štýl – prevencia závislostí, podpora duševného, fyzického a sociálneho zdravia.
              Preventívne, nápravné a regeneračné cvičenie.

Deti a finančná gramotnosť – didaktické, vzdelávacie a náučné hry, pracovné listy, kvízy, vedomostné súťaže, hry na obchod, hospodárenie v rodine
            Február: Fašiangové zvyky a tradície –výroba kreatívnych fašiangových masiek, tradičný fašiangový sprievod ulicami mesta.
              Veselý karneval v ŠKD – karnevalová diskotéka
              Zábavné hry a súťaže, sladko–slané pohostenie

Čitateľský expert. Literárny kvíz, čitateľské aktivity /vymysli príbeh z 5 slov, rozhádzané rozprávky, neposlušné vety./
            Marec: Návšteva mestskej knižnice. Beseda s knihovníčkou. Pasovanie kráľa čitateľov. Burza kníh.
              Deň vody v ŠKD. Spoločná výroba a prezentácia projektov k téme.

Veľkonočné tvorivé dielne. Kreatívne tvorenie, výroba veľkonočných ozdôb a jarných dekorácií.

Lesy – pľúca Zeme. Aktivity z okruhu strom: plagát stromu, vychádzka do prírody – stromy a kry v okolí.
            Apríl: Digitálne vzdelávanie: Geocatching – hľadanie správ v lese. Lesným chodníkom na potulkách jarnou prírodou.
              Deň narcisov- zdravý životný štýl.

Deň Zeme – prezentácia, predsavzatia pre ochranu prírody a planéty, tvorivé dielne: Obrázok s prianím, vyčistenie okolia školy, práca s odpadovým materiálom.

Zelený máj – tradície a ľudové piesne. Jarné hry.
            Máj: Príprava programu na kultúrne podujatia – Stavanie májov, Míľa pre mamu, Deň rodiny, akadémia.

Výchova k bezpečnosti a ochrane zdravia. Zásady bezpečného správania sa, aplikovanie návykov v praktickom živote. Výchova k bezpečnosti v cestnej premávke.

MDD: Veselý detský svet
            Jún: Športové, súťaživé a hravé popoludnie /rozlúčka so školským rokom pri prameňoch/.

Vodný svet v ŠKD: varenie bylinkových čajov, hry s vodou a pobyt v školskej záhrade
            Rozlúčka s deťmi 4.ročníkov