• Športová trieda

     • 2016/2017

     • Školský rok 2016/2017

      Žiaci športovej triedy začali školský rok 2016/2017 vo svojej dobre známej triede už ako siedmaci. Povinnosti sa začali a dobré výsledky sa budú snažiť dosahovať v učení i v športe.

      Prvý vyučovací pondelok v školskom roku začali relaxáciou na plavárni.

      Bedmintonisti začali skrátenú sezónu 2016. Na kvalifikačnom turnaji v Bratislave sa zúčastnili Hanka Zelinová a Dominika Ďurčíková. Simeon Suchý bol na turnaji v chorvátskom meste Zagreb, kde získal spolu so svojím spoluhráčom  striebornú medailu v štvorhre.

      Futbalisti trénovali už od 1.augusta na futbalovom ihrisku FK Slovan Kúpele Sliač. Odohrali doteraz päť majstrovských zápasov.
      V poslednom sa im darilo najlepšie, keď so Slovenskou Ľupčou vyhrali 16:0

      16.10.2016 konal bedmintonový turnaj Grand Prix skupiny B. Zo športovej triedy sa na turnaji zúčastnili: Dominika Ďurčíková, Karin Urdová, Hana Zelinová,Tomáš Fajčík a Simeon Suchý.

      Najlepšie výsledky dosiahli :
      Tomáš Fajčík - 3.- 4.miesto v kategórii U 15 a
      Simeon Suchý - 1.miesto v kategórii U 15 a aj v kategórii U 17.
      Na turnaji súťažilo 51 hráčov z deviatich miest Slovenska. Hanka Zelinová pre zranenie nemohla súťažiť, ale prišla pomáhať trénerovi Ing. J. Jurčiakovi pri organizácii turnaja, za čo jej ďakujeme.

       


       

      Tenistky športovej triedy Natália Králiková a Eliška Melicháčová začali trénovať pod vedením trénera Juraja Höhera.
       

       

      Ziskom troch zlatých medailí sa žiak športovej triedy, Simeon Suchý, stal najúspešnejším bedmintonistom celoslovenského turnaja v kategórii do trinásť rokov, ktorý sa konal 28.10.2016 v Trenčíne.

      V športovej hale v Sliači sa uskutočnila okresná súťaž školských družstiev v bedmintone dievčat. Súťaže sa zúčastnilo 12 družstiev z okresu Zvolen.
      Žiačky športovej triedy D. Ďurčíková, H. Zelinová, D. Chovancová, E. Štesková, K. Urdová , V. Lániková, A. Čekanová úspešne reprezentovali našu školu.

       

       

      V okresnej súťaži v bedmintone školských družstiev súťažilo 9 družstiev z okresu Zvolen.

      Majstrami okresu sa stali Simeon Suchý a Erik Bartoš, na 6.mieste sa umiestnili Tomáš Fajčík a Alex Išteneš.


       

       


       

      Dievčatá zo športovej triedy pomáhali pri organizovaní okresnej súťaže v bedmintone.
       

       

      Chlapci zo športovej triedy reprezentovali školu aj vo florbale.

       


      V športovej hale v Sliači sa uskutočnil futbalový turnaj O pohár riaditeľky školy. Naši žiaci dosiahli pekný výsledok , keď sa umiestnili na 2.mieste.

       

       

      Simeon Suchý sa stal najúspešnejším hráčom na Majstrovstvách Slovenska v bedmintone v kategórii do trinásť rokov. Simeon získal tri zlaté medaily.

      V decembri 2016 boli žiaci športovej triedy na sústredení na Donovaloch a od 15. januára do 19. januára 2017 na lyžiarskom výcviku spolu s ostatnými žiakmi 7. ročníka.

      Žiaci športovej triedy sa venujú nielen športu, ale aj kultúre a vedomostným súťažiam.

      Turnaj GRAND PRIX C - Hanka Zelinová - 3. miesto

       

      Turnaj GRAND PRIX C - Dominika Ďurčíková - 3. miesto

      Na Oblastných majstrovstvách v bedmintone, ktoré sa uskutočnili dňa 14.5.2017 v Bratislave sa zúčastnili žiaci a žiačky športovej triedy: Dominika Ďurčíková, Hana Zelinová, Alex Išteneš, Tomáš Fajčík, Simeon Suchý.
      Simeon Suchý sa umiestnil na 1.mieste v dvojhre, 2.mieste v štvorhre a 3.mieste v zmiešanej štvorhre. Ostaní hráči podali pekný výkon, ale medailové umiestnenie nedosiahli.

      Žiaci športovej triedy sa na Účelovom cvičení v našich kúpeľoch stretli so známym hercom Lukášom Latinákom, ktorý sa s nimi porozprával a aj odfotil.

      V športovej hale na Sliači sa uskutočnili Majstrovstvá okresu Zvolen v bedmintone. Z našej školy sa turnaja zúčastnili Dominika Ďurčíková, Hana Zelinová, Nina Čunderlíková, Simeon Suchý,Tomáš Fajčík, Andrej Suchý, Matúš Fajčík, Samuel Ľupták. Žiaci dosiahli pekné výsledky. Medailové umiestnenie dosiahli Hanka Zelinová - 2.miesto, S.Suchý - 1. miesto v kategórii sedemnásťročných hráčov.

      Žiaci športovej triedy vystúpili s programom na Slávnostnej akadémii k 55. výročiu odovzdania nových školských priestorov.

      Žiaci športovej triedy ďakujú triednemu učiteľovi Mgr. R. Ištvánovi, trénerom a všetkým vyučujúcim za dosiahnuté výsledky v šk. roku 2016-2017.


       

    • zatiaľ žiadne údaje