• Športová trieda

• 2018/2019

• Školský rok 2018 / 2019

Žiaci  športovej triedy sú už v deviatom ročníku na Základnej škole A.Sládkoviča v Sliači. Čaká ich náročný rok, Testovanie 9 a prijímacie skúšky. Musia sa však venovať aj športovej činnosti a tréningom.

Bedmintonisti začali svoju športovú činnosť v šk. roku 2018/2019 okresnou súťažou školských družstiev. Dievčatá Dominika Ďurčíková a Hanka Zelinová sa umiestnili na 1.mieste a postúpili do regionálneho kola, Ema Štesková  so spoluhráčkou  sa umiestnila na 3.mieste.

Do regionálneho kola postúpili aj chlapci Simeon a Andrej Suchý. Chlapci aj dievčatá vyhrali regionálne kolo a postúpili do krajskej súťaže.

Simeon Suchý je v reprezentácii Slovenska sedemnásťročných hráčov a zúčastnil sa na medzinárodných turnajoch v zahraničí.

Žiaci športovej triedy a žiaci, ktorí reprezentujú školu v športových súťažiach, sa i v tomto školskom roku  zúčastnili  športového sústredenia na Donovaloch.

Športovci zo športovej triedy pomáhali pri Testovaní pohybových zručností žiakov 1. ročníka.

Simeon Suchý na medzinárodnom turnaji Serbian Youth International Srbsko - zlatá medaila v štvorhre.

Simeon Suchý, žiak športovej triedy, reprezentoval našu školu v regionálnom kole v bedmintone chlapcov. Chlapci obsadili prvé miesto a postúpili na Majstrovstvá Slovenska, ktoré sa budú konať v Trenčíne.

Dievčatá obsadili v regionálnom kole 2. miesto.

Simeon Suchý, žiak športovej triedy, reprezentoval Banskobystrický kraj na Majstrovstvách Slovenska základných a stredných škôl v bedmintone. Spolu so svojím bratom Andrejom sa stali Majstrami Slovenska v bedmintone pre školský rok 2018/2019. Blahoželáme.