• Športová trieda

     • 2018/2019

     • Školský rok 2018 / 2019

      Žiaci  športovej triedy sú už v deviatom ročníku na Základnej škole A.Sládkoviča v Sliači. Čaká ich náročný rok, Testovanie 9 a prijímacie skúšky. Musia sa však venovať aj športovej činnosti a tréningom.

      Bedmintonisti začali svoju športovú činnosť v šk. roku 2018/2019 okresnou súťažou školských družstiev. Dievčatá Dominika Ďurčíková a Hanka Zelinová sa umiestnili na 1.mieste a postúpili do regionálneho kola, Ema Štesková  so spoluhráčkou  sa umiestnila na 3.mieste. 

      Do regionálneho kola postúpili aj chlapci Simeon a Andrej Suchý. Chlapci aj dievčatá vyhrali regionálne kolo a postúpili do krajskej súťaže.

      Simeon Suchý je v reprezentácii Slovenska sedemnásťročných hráčov a zúčastnil sa na medzinárodných turnajoch v zahraničí.

      Žiaci športovej triedy a žiaci, ktorí reprezentujú školu v športových súťažiach, sa i v tomto školskom roku  zúčastnili  športového sústredenia na Donovaloch.

      Športovci zo športovej triedy pomáhali pri Testovaní pohybových zručností žiakov 1. ročníka.

      Simeon Suchý na medzinárodnom turnaji Serbian Youth International Srbsko - zlatá medaila v štvorhre.

      Simeon Suchý, žiak športovej triedy, reprezentoval našu školu v regionálnom kole v bedmintone chlapcov. Chlapci obsadili prvé miesto a postúpili na Majstrovstvá Slovenska, ktoré sa budú konať v Trenčíne.

      Dievčatá obsadili v regionálnom kole 2. miesto.

      Simeon Suchý, žiak športovej triedy, reprezentoval Banskobystrický kraj na Majstrovstvách Slovenska základných a stredných škôl v bedmintone. Spolu so svojím bratom Andrejom sa stali Majstrami Slovenska v bedmintone pre školský rok 2018/2019. Blahoželáme.

       

    • zatiaľ žiadne údaje