• Skutočne zdravá škola

• Ako plníme plán

• So žiačkami 7. ročníka sme sa úspešne zúčastnili preventívneho programu "Križovatky šťastia" spolu s ostatnými školami, ktorý usporiadalo Centrum pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie vo Zvolene. Témou programu bol Zdravý životný štýl. Naše šikovné dievčatá to poňali veľmi kreatívne a originálne. Vytvorili sme našu vlastnú mapu zdravého životného štýlu, ktorá obsahovala jednotlivé ostrovy prispievajúce k zdraviu (Zdravá strava, Relax, Sociálny kontakt, Športové aktivity, Harmónia tela a duše). Nakoniec sa nám to podarilo veľmi sviežo odprezentovať v online priestore.

Čo sa deje s potravinami, ktoré nezjeme?

V apríli sme s prváčikmi rozoberali tému potravín, zdravých a nezdravých jedál a čo sa deje s jedlom, ktoré nezjeme. Vytvárali sme spolu zdravé farebné tanieriky plné ovocia a zeleniny. Poniektorí  maškrtníci stihli spraviť aj tie menej zdravé taniere, avšak veľmi chutné.

1.B - Sadenie byliniek

1.B - Sadenie byliniek do bylinkovej špirály

Deti 6. oddelenia ŠKD využili priestory školskej kuchynky a vyrábali “ Vitamínovú bombu”. Umývali, čistili a krájali rôzne ovocie. Vyrobili fantastický ovocný šalát, ktorý im veľmi chutil. Po vitamínovej maškrte poumývali riad a upratali kuchynku.

Sadenie priesad a čistenie jahôd

Aj žiaci 1.C sadili bylinky