• VYHODNOTENIE SÚŤAŽE „YPSILON – SLOVINA JE HRA“

• 14.01.2024 21:40
          • V tomto školskom roku sme sa po prvýkrát zapojili do súťaže „Ypsilon – Slovina je hra“. Ako názov napovedá, ide o súťaž z predmetu slovenský jazyk a literatúra. Jej hlavným poslaním je propagovať a spopularizovať tento vyučovací predmet, zábavnou formou motivovať žiakov k učeniu sa tohto predmetu.
          • Exkurzia v Národnej banke Slovenska

• 13.01.2024 20:59
          • Koncom decembra sa žiaci 8.C zúčastnili exkurzie v NBS v historickej budove v Banskej Bystrici. Exkurzia bola v rámci projektu 5 Peňazí s témou Príjem a práca.
          • Náboj junior 2023

• 13.01.2024 20:47
          • Žiaci 8. a 9. ročníka sa tento školský rok zúčastnili medzinárodnej súťaže Junior náboj.
            Je to matematicko - fyzikálna súťaž, kde štvorčlenné družstvá riešia príklady  dve hodiny.
            Tento rok sa celkovo do súťaže zapojilo 1797 družstiev zo Slovenska, Česka, Belgicka, Španielska, Holandska, Chorvátska a Poľska.

• Pytagoriáda školské kolo

• 11.01.2024 11:48
          • V decembri 2023 sa uskutočnilo školské kolo matematickej súťaže PYTAGORIÁDA.
            Žiaci školy riešili túto súťaž online.
            Súťaže sa zúčastnilo 96 žiakov 3.- 8. ročníka. Z tohto počtu bolo 39 žiakov úspešných riešiteľov.
            Okresné kolo súťaže sa uskutoční v apríli 2024 vo Zvolene.