• ŠKD - Stavanie mája
            • ŠKD - Veľkonočné tvorenie

Do fotogalérie bol pridaný nový album ŠKD - Veľkonočné tvorenie.

Pani vychovávateľky sa v týchto dňoch venujú veľkonočnému tvoreniu. Deťom vysvetlili
              význam Veľkej noci, oboznámili deti s ľudovými tradíciami, symbolmi a zvykmi -
              oblievanie vodou, šibanie prútikmi, maľovanie veľkonočných vajíčok. Naše deti v ŠKD sú
              naozaj šikovné. Akákoľvek téma ich hneď zaujme a premení sa na krásne dielko. Vyrobili
              sme jarné pozdravy, v triedach sme si vytvorili veľkonočnú atmosféru. Pri zhotovení
              kraslíc, košíkov, siatí zrnka a vytváraní jarných kvietkov panovala dobrá nálada. Prajeme
              Vám, aby ste takú zažili aj doma. Týmito činnosťami podporujeme získavanie nových zručností, inovácie a spoluprácu v rámci projektu Erasmus+. Prezentujeme naše slovenské tradície a zvyky za hranicami, delíme sa o tieto poznatky s projektovými partnermi, vysvetľujeme napríklad symboliku veľkonočnej oblievačky a šibačky

• Pre lepšiu budúcnosť Zeme

Naši žiaci sa zapojili do digitálneho projektu „Pre lepšiu budúcnosť Zeme“. Veríme, že aj takto pomôžeme k záchrane našej planéty. A to vychovávaním uvedomelej generácie s ekologickým myslením a empatiou k našej planéte ZEM.

Spoločnosť Eduvision a OZ EUROARCH vytvorili digitálny edukačný projekt, ktorý má naučiť deti vnímať dôležitosť témy klimatickej zmeny.

Do fotogalérie bol pridaný nový album Deň vody.

Naša škola si každoročne pripomína 22.marca Deň vody. Aj v tomto roku sa zapojili všetky triedy prvého stupňa našej základnej školy. Obliekli sa do modrého oblečenia, tvorili projekty, rozprávali sa o šetrení vody, kde všade ju v prírode nájdeme a ako si ju máme chrániť. Deti si uvedomili, že voda je pre nás, živočíchy, rastliny veľmi dôležitá.

• Veterná energia

Do fotogalérie bol pridaný nový album Veterná energia.

Deti prvého stupňa našej školy sa dnes popasovali s vetrom vyrobili si veterné vrtuľky, vietor im prial a mohli ich rovno vyskúšať. Oboznámili sa so silou vetra, smerom vetra, odporu vetra. Veľmi sa z toho tešili.

• ŠKD - Deň vody - Voda je život

Do fotogalérie bol pridaný nový album ŠKD - Deň vody.

Svetový deň vody je 22.3.2021, no my v ŠKD sme si ho pripomenuli s deťmi už v piatok 19.3., keďže sme chceli nadviazať na pani učiteľky, ktoré robili aktivity doobeda. Pani vychovávateľky v každej triede dostali materiály o vode a spoločne s deťmi rozprávali o dôležitosti vody, o jej nenahraditeľnosti. Prostredníctvom príbehu o kvapke vysvetlili deťom kolobeh vody v prírode. Deti sa aj zahrali, vyrobili si súťažne kvapky, skladali skladačky a mohli si vyfarbiť aj omaľovánky. Na otázky ohľadom vody vedeli pekne reagovať. Tento deň a aj aktivity spojené s ním, splnili naše očakávania.

• ŠKD - Deklarácia o právach dieťaťa

Do fotogalérie bol pridaný nový album Deklarácia o právach dieťaťa.

Dňa 3. marca 2021 sa v školskom klube venovali pani vychovávateľky spolu s deťmi Deklarácii o právach dieťaťa. Dozvedeli sa, aké práva majú deti na celom svete, no nie všade sa dodržiavajú tak ako u nás. Formou hravých aktivít sa snažili pochopiť, čo znamená nedostatok jedla, pitnej vody, uvedomili si, že u niektorých detí vo svete nie je samozrejmé mať právo na rodinu, vzdelanie, či oddych a hru s kamarátmi. Na príbehu dievčatka priraďovali jednotlivé situácie k právam, ktoré boli v minulosti porušované. Na krátkej prezentácii mohli vidieť život detí v Afrike, ako im pomáha organizácia Unicef a čo všetko dokázali v Afrike aj slovenskí dobrovoľníci. Najväčší zážitok mali z videa, kde africké deti spievajú slovenské ľudové pesničky.

• Bezpečne na internete

Do fotogalérie bol pridaný nový album Bezpečne na internete.

Deň 9.2.2021 bol zasvätený bezpečnosti na internete. Aj my v ŠKD Pramienok sme tento deň venovali tomu, aby sme deťom vysvetlili, čo znamená byť online. Prostredníctvom webovej stránky ovce.sk sme deťom zábavnou formou priblížili mnohé témy a situácie, s ktorými sa na internete môžu stretnúť. Vysvetlili sme im, ako si správne vyberať, čo budú na internete sledovať a ako si pomocou PEGI symbolov skontrolovať vhodnosť obsahu. Taktiež sme ich oboznámili s pojmami kyberšikana a sociálna sieť a čo všetko na nich v online priestore číha a ako konať, ak sa cítia byť ohrození. Deti sa zapájali, hovorili o hrách či programoch, ktoré ich zaujímajú. Ukázali sme si, či si vyberajú správne a taktiež sme si povedali, koľko času by mali venovať aktivitám na počítači a ako si určiť hranice.

• ŠKD - Fašiangy a Valentín

Do fotogalérie bol pridaný nový album ŠKD - Valentín.

Sviatok sv. Valentína, sviatku zaľúbených, si pripomenuli aj deti a pani vychovávateľky v školskom klube. Pripomenuli si históriu vzniku tohto sviatku, kto bol svätý Valentín a prečo sa ľudia v tento deň navzájom obdarúvajú práve srdiečkami. Deti zapojili svoju fantáziu a šikovnými rúčkami vyrobili krásne darčeky pre svojich najbližších. Nezabudli ani na Valentínske pozdravy. O tom, že ich aktivity bavili, svedčia ich sústredené tváričky na fotografiách.

• Školský  YouTube kanál

Naše ocenenia a projekty