• Erasmus+ / eTwinning

• Akreditácia na Erasmus+ (2021 - 2027)

• Akreditácia Erasmus umožní organizácií plnohodnotné zapojenie do programu Erasmus (2021 - 2027) v rámci Kľúčovej akcie 1 – Vzdelávacia mobilita jednotlivcov. Akreditácia sa získava samostatne pre každú oblasť vzdelávania: školské vzdelávanie, odborné vzdelávanie a príprava, vysokoškolské vzdelávanie a vzdelávanie dospelých.

Výzvu realizujú národné agentúry. Organizácie, ktoré prejavia záujem, môžu požiadať o individuálnu akreditáciu Erasmus pre svoju organizáciu alebo o akreditáciu Erasmus pre koordinátorov konzorcia pre mobilitu. Predchádzajúce skúsenosti s programom Erasmus+ (2014 - 2020) sa nevyžadujú.

Naša škola túto akreditáciu získala, čo bude mať pre našich žiakov a učiteľov viacero výhod.

Výhody akreditácie

Akreditácie sa prispôsobia potrebám vašej organizácie aj úrovni vašich skúseností

Ak máte záujem zapájať sa do programu pravidelne, máte s medzinárodnou spoluprácou skúsenosti z minulosti a chceli by ste si vytvoriť dlhodobejší plán aktivít, akreditácie sú pre vás skvelou voľbou. Ak ste nováčikom alebo máte záujem podať prihlášku len na jeden mobilitný projekt, stačí, ak sa zapojíte do aktuálnej výzvy. O akreditácie však môžete požiadať aj neskôr!

Akreditácie kladú väčší dôraz na kvalitu a kontinuitu projektov

Vďaka akreditáciám vzniká vyrovnanejší systém prerozdelenia finančných prostriedkov na základe kvality a strategického plánovania.

Akreditácie sú „členstvom“ v rodine programu, ktorý sa snaží zvyšovať kvalitu vzdelávania v Európe

Vytvorením dlhodobého plánu sa aj vy pripájate k snahe kontinuálne skvalitňovať vzdelávanie.

Akreditácie uľahčujú plánovanie a poskytujú zjednodušený prístup k financovaniu

Keďže organizácia pri žiadosti o akreditáciu predstaví svoj dlhodobý plán, každoročne bude vypĺňať už len zjednodušenú prihlášku.

Akreditácie podporujú inštitucionálny rozvoj a inovácie

Zjednodušený prístup dáva možnosť graduálne zvyšovať mieru internacionalizácie, ktorá spoločne s dlhodobým plánom zvyšuje atraktívnosť organizácie, motiváciu a kompetencie účastníkov projektov.

Akreditácie sa vyvíjajú a môžu sa flexibilne prispôsobiť vašej organizácii

V rámci vášho dlhodobého plánu si vopred určíte svoje ciele, no aj neskôr ich môžete meniť, upravovať a prispôsobovať vašim ambíciám.

Akreditácie sú dostupné kedykoľvek a pre všetkých

Výzva na akreditácie sa bude konať každý rok, vždy si môžete teda vybrať, či požiadate o akreditáciu, alebo v aktuálnej výzve podáte prihlášku na projekt jednorazovo.

Akreditácie sú vhodnou voľbou pre konzorciá – predstavujú výhodu pre koordinátorov aj členov

Koordinátori konzorcií, ktorí získali akreditácie, môžu do projektov zahrnúť aj iné organizácie v krajine. Koordinátori zároveň môžu nových členov prizvať do konzorcia každý rok, pričom členovia konzorcií už akreditáciu nepotrebujú. To predstavuje výhodu predovšetkým pre nováčikov.

Akreditácie sa zameriavajú na najdôležitejšie aspekty projektov

Prihláška je zameraná na dlhodobé ciele a potreby organizácie, nie je teda nutné venovať sa vopred všetkým detailom plánovaných projektov v budúcnosti.

Zdroj: https://www.erasmusplus.sk/erasmus_2021_2027/index.php?sw=3