• Matematický klokan - 2. stupeň

• Tak ako každý rok i tomto roku sme sa zapojili do medzinárodnej matematickej súťaže – Matematický klokan. Jej úlohy riešilo okolo 6 miliónov žiakov z 50 krajín Európy, Ázie, Ameriky i Afriky. Zapojenosťou žiakov mieri do Guinessovej knihy rekordov. Z našej školy sa toho roku zapojilo 48 žiakov 2. stupňa.

• ŠKD - Bezpečne na cestách a po chodníku

• Do galérie ŠKD - Bezpečne na cestách a po chodníku boli pridané fotografie.

V dňoch 23.a 24.mája 2019 sme mali v ŠKD teoretickú prípravu dopravnej výchovy pod názvom Bezpečne na cestách a po chodníku. Zopakovali sme si dopravné značky, riešili sme dopravné situácie a zamerali sme sa hlavne na jazdu na bicykli. V júni nás čaká praktická časť dopravnej výchovy - jazda na bicykli po cestnej komunikácii. Je potrebné dôkladne sa pripraviť, aby sme predchádzali kolízii a úrazom. Niektoré deti veľmi pekne reagovali pri riešení dopravných situácií a určovaní dopravných značiek.

• Úspechy na medzinárodnom turnaji

• Srbské mesto Novi Sad bolo 14.-17. júna 2018 dejiskom medzinárodného mládežníckeho  turnaja v bedmintone. Na turnaji sa  zúčastnili aj žiaci našej školy. Farby Slovenska hájili v kategórii jedenásť a pätnásťročných hráčov.
          • Na kolesách proti rakovine

• Dňa 14.06.2018 sa uskutoční na Kováčovej charitatívna akcia na podporu liečby rakoviny. Cieľom akcie je upozorniť širokú verejnosť na problémy onkologických pacientov a naliehavosť prevencie nádorových ochorení.

• Atletika - okresné kolo

• Do galérie Atletika - okresné kolo boli pridané fotografie.

21. mája 2019 sa naša škola zúčastnila okresného kola v atletike starších žiakov .
              Z 10 ZŠ vo Zvolene v súťaži družstiev „ súťažilo 10 chlapcov – 1 chlapec - 2 disciplíny + štafeta“ získali naši 2. miesto so 703 bodmi, čím prekonali starý školský rekord o 43 bodov z roku 2011.

Výsledky jednotlivcov:

Skok do výšky:
              1. miesto           Farkaš Vasil         160 cm
              2.miesto            Fedor Adam       150 cm

Beh na 1000 m
              2. miesto           Skučka Miroslav        3:14,81

Hod kriketkou
              2. miesto           Suchý Simeon      64,58 m

Štafeta 4x50 m
              2. miesto          Škombár Samo, Farkaš Vasil, Varga Roman,

Našu školu bude reprezentovať na kraji v Banskej Bystrici Vasil Farkaš v skoku do výšky. Všetkým oceneným žiakom blahoželáme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy.

• Zber (ne)potrebného ošatenia a hračiek

• Milí žiaci! V týždni od 20.  do 24. mája 2019 bude prebiehať na našej škole zber (ne)potrebného ošatenia, hračiek, školských pomôcok pre Charitu Sliač. Zabalené veci odovzdajte na vrátnici školy.

• Ozdravovací pobyt ostrov PAG

• V dňoch od 01.06.2018 - 09.06.2018 sa uskutočnil v rekreačnej oblasti Severnej Dalmácie ostrova PAG v Chorvátsku pre žiakov 6. ročníkov ozdravovací pobyt pri mori. Zúčastnilo sa ho 12 žiakov, 3 pedagogickí zamestnanci a jeden zdravotník.

• Vyhodnotenie jarného zberu papiera

• Do galérie Zber papiera boli pridané fotografie.

Od 8. – 18. apríla 2019 prebiehal na našej škole jarný zber papiera.

Vyhodnotenie jarného zberu papiera v školskom roku 2018/2019

TRIEDY

1. miesto            1.C                777,50 kg

2. miesto            1.A               438, 50 kg

3. miesto            2.B               418,50 kg

JEDNOTLIVCI

1. miesto       Adam Sliacky                 1.C       172 kg

2. miesto       Kristína Balážová        1.C       158 kg

3. miesto       Daniela Bajčiová          3.A       152 kg

4. miesto       Jakub Soukup              4.B       150 kg

5. miesto        Aneta Franková          1.C       127 kg

6. miesto        Hugo Gregor                1.B        115 kg

• Beseda "Obchod s ľuďmi"

• Do galérie Beseda "Obchod s ľuďmi" boli pridané fotografie.

17. mája 2019 sa v triedach 9. ročníka uskutočnila beseda na tému „Obchod s ľuďmi“. Beseda priblížila žiakom danú problematiku a lektormi Sylviou Tichou (CPPPaP ZV) a inšpektorom Jozefom Michalíkom (Mestská polícia Zvolen) boli upozornení aj na rôzne nástrahy a problémy, s ktorými sa môžu stretnúť.

• Sládkovičova lipa

• Do galérie Sládkovičova lipa boli pridané fotografie.

Dňa 14.5.2019 sa v Základnej škole v Hrochoti uskutočnil 9. ročník súťaže v prednese poézie a prózy Sládkovičova lipa. Súťaže sa zúčastnili žiaci 3.B Gregor Sedliak, 3.C Adela Púpalová a žiačky 5.A Nina Ondrušková a Juliana Kosturjaková. Gregor sa so svojím prednesom prózy umiestnil na 2. mieste v kategórii 3.- 4. ročník a Adelka získala za prednes poézie v rovnakej kategórii 1. miesto a postup do celoslovenského kola súťaže Návraty poézie o cenu Andreja Sládkoviča, ktorá sa bude konať 4.11.2019 v Radnici v Banskej Bystrici. Prítomní hostia a porotcovia (p. Mária Reháková, p. Juraj Sarvaš, p. Marcel Páleš) ocenili výkony našich žiakov, za čo im patrí aj naše poďakovanie za úspešnú reprezentáciu sliačskej základnej školy.

• Modrý gombík

• Žiacka školská rada pri ZŠ Andreja Sládkoviča v Sliači sa zapojila do  celoslovenskej zbierky MODRÝ GOMBÍK.
              Účel zbierky: pomoc deťom na východnej Ukrajine.