• ŠKD - Ukážka karate pre deti

• Do galérie ŠKD - Ukážka karate pre deti boli pridané fotografie.

V piatok 4.10.2019 do ŠKD zavítal pán Ing. Juraj Poništ zo zvolenskej  školy karate. Žiakom predviedol ukážky karate a tí odvážnejší mali príležitosť odskúšať si toto bojové umenie priamo na sebe. Karate zaujalo nejedno dieťa. Kto by ho ale chcel trénovať aktívne, musí sa prihlásiť do Školy karate Dokan.

• Európsky týždeň programovania

• Do galérie Európsky týždeň programovania boli pridané fotografie.

Hodiny informatiky rozvíjajú u žiakov  také zručnosti  ako logika, tvorivosť, či riešenie problémových úloh.
              Každoročne sa žiaci našej školy na hodinách informatiky  zapájajú do rôznych akcií v rámci Európskeho týždňa programovania. V celej Európe sa v tomto školskom roku uskutočnilo spolu 71 468 podujatí, ktoré podporujú u žiakov rozvoj logického  myslenia a programovania. Naši žiaci na hodinách programujú pomocou programovacieho jazyka Scratch . Ďalšou veľmi zaujímavou aktivitou žiakov je práca s 3D tlačiarňou nielen na hodinách informatiky, ale aj počas záujmového útvaru Ja Robot 3D.  Výsledkom ich práce sú rôzne interaktívne príbehy, hry a animácie, 3D modely. Naša škola je jednou zo 165 škôl z celého Slovenska , ktoré získali za tieto aktivity medzinárodný certifikát.
              Ďalšou zaujímavou akciou je Hodina kódu. V týždni od 9. -15. decembra 2019 žiaci prostredníctvom návodov a námetov na stránke https://hourofcode.com/us/sk/learn programovali rôzne známe počítačové hry (napr. Minecraft).
              Žiakom sa na hodinách informatiky venujú vyučujúci Mgr. M. Storoška, Mgr. D. Slovíková, PaedDr. I. Novodomská a Mgr. Ľ. Štrbík.

• Rodičovská zábava

• OZ Sliačske pramene v spolupráci so Základnou školou A. Sládkoviča v Sliači organizuje 25. januára 2020 Rodičovskú zábavu.
            • ŠKD - Čitateľská gramotnosť

• Do galérie ŠKD - Čitateľská gramotnosť boli pridané fotografie.

V mesiaci novembri vymyslela pani vychovávateľka Zuzana Závišická zaujímavú aktivitu - napísať príbeh “Veľké dobrodružstvo malého ducha Lapiducha”. Inšpirovala ju tekvičková slávnosť a reakcie detí počas akcie.
              Príbeh písali deti. Začali deti III. oddelenia. V každom oddelení si prečítali predošlú časť a dopĺňali príbeh vlastnými predstavami,  ako by mohol pokračovať ďalej. Príbeh zakončili najstarší zo VI. oddelenia. Nechýbali ani fantastické ilustrácie deti, ktoré doplnili príbeh.
              Pani  vychovávateľka prečítala deťom celý príbeh  a ukázala nádherné ilustrácie na vedomostnom kvíze o rozprávkach.
              Všetkým sa páčil a zhodli sa, že spoločne vytvorili krásny príbeh.

• Medzinárodný turnaj v bedmintone

• Do galérie Medzinárodný turnaj v bedmintone boli pridané fotografie.

Na medzinárodnom turnaji v bedmintone  Slovak Youth International U 13, ktorý sa odohral v Trenčíne, získal žiak našej školy Andrej Suchý, dve prvenstvá. Vyhral dvojhru a so spoluhráčom z Česka aj štvorhru. Na turnaji sa zúčastnilo 65 hráčov zo šiestich krajín Európy. V  kategórii dievčat do trinásť rokov sa na turnaji zúčastnila aj Sarah Antónia Suchá, žiačka  4.A triedy, ktorá súťažila vo všetkých troch disciplínach, dvojhra, štvorhra, mix. Najlepší výsledok dosiahla v štvorhre spolu so spoluhráčkou z Prešova, keď im  postup do semifinále zamedzili hráčky z Maďarska.

• TESTOVANIE 5 - 2019 (20.11.2019)

• Národný ústav certifikovaných meraní vzdelávania (NÚCEM) v školskom roku 2019/2020 realizuje celoslovenské testovanie žiakov 5. ročníka ZŠ v zmysle zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní v znení neskorších predpisov a vyhlášky MŠ SR č. 320/2008 Z. z. o základnej škole v znení neskorších predpisov. Testovanie 5 2019 sa uskutoční 20. novembra 2019 papierovou formou. Testovania sa zúčastnia žiaci 5. ročníka ZŠ, vrátane žiakov so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami. Žiaci budú testovaní z matematiky (30 úloh, 60 minút) a zo slovenského jazyka a literatúry (30 úloh, 60 minút). Učivo obsahovou stránkou a úrovňou náročnosti zodpovedá platnej pedagogickej dokumentácii pre primárne vzdelávanie (Štátny vzdelávací program pre žiakov 1. stupňa).

• Ďalší úspešný žiak našej školy

• Dávid Ondrášik zo 4.B triedy sa vo voľnom čase venuje tenisu. Dôkazom toho, že sa mu darí a tenis hrať vie, je aj úspech, ktorý dosiahol.
              Tenisové družstvo, ktorého bol Dávid súčasťou,  získalo 1. miesto v celoslovenskom finále. Srdečne blahoželáme a prajeme veľa úspechov v ďalších súťažiach.
            • Literárna exkurzia Brezno

• Do galérie Literárna exkurzia Brezno boli pridané fotografie.

Dňa 3.10.2019 navštívili žiaci piatych ročníkov v rámci literárnej exkurzie múzeum a hrob Sama Chalupku v Hornej Lehote. Všetkých zaujala prehliadka Bystrianskej jaskyne a prednáška o netopieroch. Na záver bol zabezpečený vstup do Horehronského múzea v Brezne, kde si žiaci mali možnosť pozrieť dobové oblečenie. Exkurziu spríjemňovalo pekné slnečné počasie, ktoré dotváralo príjemný pohľad na idylickú horehronskú krajinu.

• Geografická olympiáda - školské kolo

• V tomto školskom roku sa zapojilo do riešenia školského kola GEOGRAFICKEJ OLYMPIÁDY 55 žiakov 5. – 9. ročníka .
              Najúspešnejší riešitelia olympiády budú našu školu reprezentovať v okresnom kole súťaže vo Zvolene, ktoré sa uskutoční vo februári 2020.

Želáme im veľa úspechov.