• 2 % z dane

• Milí rodičia a priatelia školy!
              Pomôžte nám skvalitniť výchovno-vzdelávací proces na škole darovaním 2 % z daní pre OZ Sliačske pramene, IČO : 450 200 19, Pionierska 9, Sliač
              Zákon Vám umožňuje darovať 2 %  zo svojich daní z príjmov neziskovej organizácii, ako je aj naše OZ Sliačske pramene.

• 1.B - Holandský týždeň

• Do galérie 1.B -  Holandský týždeň boli pridané fotografie.

Žiaci v 1.B prežili svoj holandský týždeň. Naučili sa mnohé veci o Holandsku a živote Holanďanov, bicykloch, syroch, mlynoch, wafliach, mali ochutnávky, sadili tulipány, učili sa v skupinách pod vedením p. uč. Šupovej.

• Bedminton - krajské kolo

• V krajskom kole v bedmintone reprezentovali našu školu a okres Zvolen Matej Šoóš z 9.B a Andrej Suchý zo 6. B triedy. Chlapci obsadili 2. miesto. Blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu školy.
            • Majstrovstvá Banskobystrického kraja v streľbe zo vzduchových zbraní žiakov ZŠ a osemročných gymnázií

• Dňa 04.02.2020 uskutočnila strelecká súťaž Majstrovstvá Banskobystrického kraja v streľbe zo vzduchových zbraní žiakov základných škôl a osemročných gymnázií v športovej hale našej školy ZŠ A. Sládkoviča Sliač.
              Na súťaži sa stretlo 82 najlepších strelcov z nášho kraja.
              Našu školu reprezentovali :  Lukáš Novák, Marek Homola, Lukáš Kurtík, Alexandra Georgievová, Larisa Mikušková,  Diana Ostrihoňová a Ján Rievaj.
              V kategórii mladších žiakov v celkovom poradí obsadili 3. miesto chlapci Lukáš Novák, Marek Homola, Lukáš Kurtík a dievčatá Alexandra Georgievová, Larisa Mikušková,  Diana Ostrihoňová pekné 6. miesto.
              (v kategórii mladších žiakov mali naši chlapci 2. miesto  a v kategórii mladších žiačok mali naše dievčatá 2. miesto )
              V kategórii  starších žiakov nemáme troch strelcov, aby sme vytvorili družstvo, ale len jediného zástupcu Jána Rievaja, ktorý obsadil veľmi pekné 4.miesto. Od stupienka víťazov ho delilo len pár bodov ( strelecky - kruhov).
              Naši žiaci vzorne reprezentovali našu školu v streľbe zo vzduchovky. Všetkým blahoželáme.
              Trénerka strelcov: Tatiana Groves

• Strelecká súťaž Zvolenská Slatina

• Do galérie Strelecká súťaž Zvolenská Slatina boli pridané fotografie.

Dňa 30.01.2020 sa uskutočnila strelecká súťaž o Cenu mieru a zároveň  I. kolo  Porovnávacej   streleckej  súťaže   okresov ZV, DT, KA, PT, LC, a ZH vo Zvolenskej Slatine.
              Súťažilo  72 strelcov v kategóriách mladší žiaci, mladšie žiačky a starší žiaci a staršie žiačky.
              Našim strelcom sa darilo.
              V kategórii mladších žiakov obsadil 2. miesto Marek Homola a 3. miesto Lukáš Novák .
              Naše dve družstvá sa umiestnili nasledovne :
                  na 2.mieste – chlapci - Homola, Novák Kurtík
               a na 3. mieste – dievčatá – Mikušková, Georgievová a Ostrihoňová.
              Všetkým strelcom k úspechu blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu školy.
              Trénerka strelcov : Tatiana Groves

• Rovesnícke učenie

• Do galérie Rovesnícke učenie boli pridané fotografie.

Prezentácia o holokauste
              V dňoch 4., 5. a 6. januára 2020 som bola v triedach siedmeho, ôsmeho a deviateho ročníka prezentovať tému holokaustu na základe mojej návštevy pracovného tábora v Seredi v septembri 2019.
              Dúfam, že sa to žiakom páčilo a niečo nové sa naučili. Ja som sa osobne dozvedela plno nových vecí o holokauste. Napriek tomu, že táto téma je veľmi smutná a ťažká, je potrebné sa ňou zaoberať, aby sa zlé veci z minulosti nikdy neopakovali.

Alica Diošiová 7.A

• Majstrovstvá Európy v bedmintone

• Do galérie Majstrovstvá Európy v bedmintone boli pridané fotografie.

Andrej Suchý, žiak 6.B triedy, odchádza 13.2.2020 do francúzskeho mesta Liévin na Majstrovstvá Európy v bedmintone jednotlivcov do 15 rokov. Do Francúzska pricestuje 228 hráčov z 38 krajín. Andrej bude reprezentovať Slovensko v dvoch disciplínach v dvojhre a v zmiešanej štvorhre. V prvom kole sa stretne  s hráčom zo Švédska. V zmiešanej štvorhre so spoluhráčkou z Bratislavy nastúpia v prvom kole proti domácim Francúzom. Uvidíme, ako sa mu bude dariť, ale aby uspel na európskom šampionáte,  potrebuje mať aj trošku šťastia.
              Dúfame, že ho bude mať a dosiahne čo najlepší  výsledok. Prajeme mu veľa úspechov a športových zážitkov.
              Andrej Suchý,  člen bedmintonového krúžku a hráč Bedmintonového klubu Kúpele Sliač bol do reprezentácie Slovenska zaradený na základe dlhodobo najlepších výsledkov doma i v zahraničí.

• Hviezdoslavov Kubín - 2. a 3. kategória - školské kolo

• Žiaci  5.– 9. ročníka, víťazi triednych kôl,  sa dnes popasovali s umeleckým prednesom v školskom kole súťaže Hviezdoslavov Kubín - 2. a 3. kategória.  Odborná porota, ktorú tvorili vyučujúce slovenského jazyka –

• Kvalifikácia hráčov na bedmintonový turnaj  A
            • Kvalifikácia hráčov na bedmintonový turnaj A

• V Bratislave sa dňa 8.2.2020 uskutočnila kvalifikácia hráčov na turnaj A v kategórii do trinásť rokov. Turnaja sa zúčastnili členovia bedmintonového krúžku a zároveň aj hráči BKK Sliač: Patrik Lupták, Radoslav Šupa, Ivan Cejzl, Michaela Cejzlová, Marek Homola.

• Úspešní v GEOGRAFICKEJ OLYMPIÁDE  - okresné kolo
            • Úspešní v GEOGRAFICKEJ OLYMPIÁDE - okresné kolo

• Dňa 6.2.2020 sa uskutočnilo okresné kolo 48. ročníka GEOGRAFICKEJ OLYMPIÁDY. Súťaže sa zúčastnilo takmer 100 súťažiacich 5. – 9 . ročníka z celého okresu Zvolen.
              Žiaci našej základnej školy dosiahli výborné výsledky, pretože sa stali úspešnými riešiteľmi tejto obľúbenej geografickej súťaže.