• Cena riaditeľky ZŠ A. Sládkoviča Sliač - strelecká súťaž

• Dňa 25. mája 2022 sa uskutočnila strelecká súťaž „Cena riaditeľky ZŠ A. Sládkoviča  Sliač“.
              Súťažilo sa  v troch disciplínach : VzPU 40 ľah, VzPU 30 Slávia a VzPU Slávia s oporou.
              Zúčastnilo sa 82 strelcov z týchto  základných škôl  a športových streleckých  klubov : Zvolenská Slatina, Vígľaš, Kriváň, Sebechleby, Lučenec, Divín, Kremnica, Slovenská Ľupča, Kalinovo, Príbelce a Sliač.
              Na streleckej súťaži vládla veľmi dobrá atmosféra a každý strelec sa snažil získať čo najlepší výsledok.
              Za obrovskej konkurencie sa našim strelcom podarilo umiestniť na nasledujúcich miestach:
              kategória staršie žiačky VzPU  Slávia                     3. miesto – Diana Ostrihoňová z 8.A
              kategória mladšie žiačky VzPU Slávia  s  oporou          3. miesto – Amália Bibová  z 3.C
              Družstvo starších žiakov v zložení  Rievaj Ján, Novák Lukáš a Ostrihoňová  - 1. miesto
              Družstvo mladších  žiakov v zložení  Kurtík Lukáš, Kurtík Tomáš a Slíz Juraj - 3 . miesto
              Som pyšná na svojich strelcov a prajem im presnú mušku v ďalších streleckých súťažiach.
              Tatiana Groves, trénerka strelcov

• Štvorboj - atletické preteky

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Štvorboj - atletické preteky.

26. mája 2022 sa na 9. ZŠ vo Zvolene konali atletické preteky v štvorboji. Našu školu reprezentovali  Michaela Cejzlová - 6.A, Karolína Kukučková - 5.B, Michal Priehradník - 6.C, Marek Homola - 7.A a Markus Zemko - 7.A.

• Beseda o EÚ

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Beseda o EÚ.

Dňa 18.5.2022 mali siedmaci a ôsmaci besedu o Európskej únii. Pani Mgr. Dominika Bačová, PhD.M.A.  z UMB Banská Bystrica nám  priblížila EÚ – členské krajiny EÚ, inštitúcie EÚ, výhody a nevýhody členstva v EÚ, čo EÚ robí, ako nás chráni, ako nás podporuje.
              Napr. vďaka  projektom Erasmus  sme navštívili rôzne krajiny, dozvedeli sa veľa o ich kultúre, školstve a spoznali sme nových kamarátov – Európanov.
              Na záver besedy sme sa rozprávali o dezinformáciach a dozvedeli sme sa, ako odhaliť falošné správy.
              Beseda nám pomohla uvedomiť si, že sme nielen Slováci, ale aj Európania.
              Žiačky 8.B triedy

• Deň finančnej gramotnosti - 1. stupeň

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Deň finančnej gramotnosti - 1. stupeň.

Dňa 25. mája 2022 sa uskutočnil na 1. stupni Deň finančnej gramotnosti. V 1. a 2. ročníku žiaci diskutovali o tom, ako nakupovali ľudia v minulosti, čo používali ako platidlo pred používaním mincí. Rozprávali sa o používaní eura v krajinách eurozóny a zopakovali si základné vedomosti o eurobankovkách a eurominciach. Prostredníctvom rozprávky sa preniesli do Euráckeho kráľovstva a výtvarne znázornili kráľovskú rodinu. Navrhli šaty pre členov kráľovskej rodiny, ktoré mali obsahovať grafické prvky bankoviek. Na záver prezentovali svoje práce, z ktorých sa veľmi tešili.
              Žiaci 3. a 4. ročníka sa venovali zaujímavej téme: Požičať či kúpiť? Prostredníctvom príbehov sami dokončili príbehy a potom ich prezentovali pred spolužiakmi. Svoje vedomosti využili aj pri riešení úloh v pracovných listoch a na záver výtvarne zobrazili veci a predmety, ktoré by si požičali a ktoré by si  kúpili.
                                                                                                                Mgr. Silvia Kučerová

• DETSKÝ LITERÁRNY ZVOLEN 2022

• 25.mája 2022 sa v Krajskej knižnici Ľ. Štúra vo Zvolene uskutočnilo slávnostné vyhodnotenie regionálneho kola súťaže Detský literárny Zvolen. Zo sedemnástich základných škôl  z okresov Detva, Krupina a Zvolen poslali do súťaže 93 literárnych prác ( 41 poézia a 52 próza), z ktorých porota ocenila 19.
              Z našej školy bola v III. kategórii ocenená žiačka Alexandra Georgievová z 8.A triedy. Súťažila v próze.

• Školské kolo v atletike

• Dňa 23.5. 2022 sa v našej škole konala súťaž v atletike žiakov a žiačok 5. - 7. ročníka. Žiaci preukázali svoju všestrannosť v štyroch atletických disciplínach: behu na 60m, skoku do diaľky, hode kriketovou loptičkou a behu na 600m resp. 1000m.
            • Tím Ekocyklo obnovuje kôš na cyklocestičke

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Tím Ekocyklo obnovuje kôš na cyklocestičke.

Aj v tomto školskom roku pokračuje činnosť Ekocyklotímu. Keďže po zime boli niektoré časti ekokoša na cyklocestičke poškodené, noví členovia Ekocyklotímu sa ho rozhodli opraviť. Žiaci vymenili horný kryt, obnovili jeho výzdobu. Zároveň vysadili kvietky, aby okolie cyklocestičky lahodilo oku.
              Za pomoc ďakujeme Technickým službám mesta Sliač za zeminu ku kvietkom, Záhradníctvu Agrobell Sliač za kvetinovú výzdobu a Marekovi Homolovi 7.A za výrobu dreveného loga nášho Ekocyklo tímu.
              Veríme, že aj vďaka činnosti Ekocyklotímu bude cyklocestička príjemným miestom na oddych a relaxáciu.

• Slávik Slovenska 2022 - krajské kolo

• Krajské kolo 30. ročníka celoštátnej  súťaže v interpretácii slovenskej ľudovej piesne Slávik Slovenska 2022 sa konalo 20. mája v Zvolene. Prežili sme tu nádherný deň s ľudovou piesňou v podaní víťazov jednotlivých kategórií zo všetkých okresov Slovenska.
          • Prečo mám rád slovenčinu, prečo mám rád Slovensko 2022 - 30. ročník

• Prečo mám rád slovenčinu, prečo mám rád Slovensko je celoslovenská literárna súťaž žiakov základných a stredných škôl, ktorá si kladie za cieľ podchytiť, rozvíjať a prehlbovať záujem detí a mládeže o materinskú reč a umožniť im vyjadriť vzťah k slovenčine a Slovensku.