• Deti robia Vianoce

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Deti robia Vianoce.

Aj tento rok naši žiaci so svojimi rodičmi prispeli darčekmi pre dôchodcov, osamelých ľudí, ľudí so ZŤP ako aj pre deti z detského domova. Vytvorilo sa 70 darčekových tašiek s malým prekvapením či už sladkým, slaným, sviečkou, teplými ponožkami, krížovkami či knihou. Obdarovaní ľudia sa veľmi potešili, že si na nich naše deti spomenuli. Prajeme krásne a príjemné prežitie vianočných sviatkov. Deti zo ZŠ A. Sládkoviča v Sliaci.

• Naši druháci potešili seniorov

• Predvianočný čas je vynikajúcou príležitosťou prepojiť inštitúcie, generácie, ale hlavne ľudí v zmysluplnej spolupráci. Zvlášť, keď takáto spolupráca prinesie radosť i úžitok.
            • ŠKD - Projekt e-Twinning – Discovering new friends

• Do fotogalérie bol pridaný nový album ŠKD - Projekt e-Twinning – Discovering new friends.

Deti z III. oddelenia ŠKD (1.C a 3.C),  spolu s pani vychovávateľkou Z. Závišickou sa zapojili v tomto školskom roku do medzinárodného projektu Discovering new friends – Objavenie nových priateľov, v rámci platformy e-Twinning. Do tohto projektu sú zapojené ešte deti zo Španielska, Grécka, Poľska, Talianska, Turecka a Francúzska. Našim komunikačným jazykom je angličtina. Pre prváčikov je to veľká  motivácia, nakoľko robia v angličtine len prvé krôčiky, pre tretiakov príležitosť zdokonaľovať sa v cudzom jazyku.Našou partnerskou školou je základná škola v talianskom meste Bologna. S deťmi 2. ročníka sme si vymenili krásne vianočné pohľadnice, priateľské listy, kde si napísali navzájom krátke informácie o sebe  a priložili krásne vianočné obrázky. V nadchádzajúcom období nás čakajú spolu s talianskymi kamarátmi ďalšie výzvy, na ktoré sa veľmi tešíme.

• Pytagoriáda - školské kolo

• V dňoch 8. a 9. decembra 2021 sa uskutočnilo školské kolo matematickej súťaže PYTAGORIÁDA.
              Žiaci školy riešili túto súťaž online.
              Súťaže sa zúčastnilo 99 žiakov 3.- 8. ročníka. Z tohto počtu bolo 51 žiakov úspešných riešiteľov.

• Medzinárodný deň ľudských práv v našej škole

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Medzinárodný deň ľudských práv.

Pri príležitosti Medzinárodného dňa ľudských práv (10.12.) si žiačky 8.B pripravili pre spolužiakov z piateho až siedmeho ročníka aktivitu zameranú na tému "Základné práva dieťaťa". Na začiatku hodiny sa žiaci rozprávali o tom, prečo sú detské práva dôležité, čo nám zaručujú a kto nám ich garantuje. Potom žiaci pracovali v skupinách na "pyramíde práv", v ktorej mohli subjektívne zhodnotiť dôležitosť jednotlivých práv a nakoniec pyramídu dozdobiť obrázkami súvisiacimi s témou. Medzi žiakmi vyhrávalo právo na lásku a právo na ochranu proti krutosti a násiliu. Podobné aktivity sú na našej škole organizované v rámci výchovy k ľudským právam, ktoré u nás koordinuje pani učiteľka Jurgová.

• Literárna súťaž - Literárne vločky

• V dňoch od 1.12.2021 do 13.12.2021 prebiehala v našej škole umelecká súťaž Literárne vločky. O tom, že žiaci 2. stupňa sú tvoriví, svedčí počet zaslaných súťažných prác. Do súťaže sa zapojilo 50 žiakov, z toho 45 žiakov  súťažilo v poézii a 5 žiakov v próze.
          • Medzinárodné ocenenie tímu EKOCYKLO

• Oceňovanie Angažovaná škola je súčasťou medzinárodnej ceny Regional Service-Learning Award, do ktorej sa v rámci strednej a východnej Európy zapája 6 krajín (Albánsko, Bosna a Hercegovina, Kosovo, Rumunsko, Srbsko a Slovensko) rozvíjajúcich výchovu k dobrovoľníctvu u mladých ľudí.
          • Finančná gramotnosť na našej škole

• V tomto školskom roku sa žiaci 6.A a 6.C triedy zapojili do programu finančnej gramotnosti JA a peniaze, ktorý je pod záštitou Junior Achievement Slovensko. Cieľom programu je naučiť žiakov orientovať sa v základných pojmoch z oblasti finančnej gramotnosti a osvojiť si základné zručnosti pre efektívne riadenie a plánovanie svojej finančnej budúcnosti.

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Olympiáda v anglickom jazyku.

Ako je už na našej škole tradíciou, aj v tomto roku sme zorganizovali školské kolo olympiády v anglickom jazyku. Zúčastnili sa ho žiaci 7. – 9. ročníka, ktorí súťažili v dvoch kategóriách – 1A (7. ročník) a 1B (8. a 9. ročník).
              Školské kolo pozostávalo z dvoch častí: písomná a ústna časť. V písomnej časti žiaci absolvovali počúvanie s porozumením, čítanie s porozumením a test z gramatiky a slovnej zásoby. V ústnej časti ich čakala práca s obrázkom, ktorý im slúžil ako inšpirácia pri tvorbe príbehu, a dialóg na danú tému.
              A ako sa im darilo?
              Kategória 1A:
              1. miesto – Dorota Bačková (7.A)
              2. miesto – Marko Petrus (7.B)
              3. miesto – Lukáš Novák (7.B)

Kategória 1B:
              1. miesto – Alexandra Georgievová (8.A)
              2. miesto – Ema Melková (8.A)
              3. miesto – Marína Černeková (9.A) a Diana Ostrihoňová (8.A)

V kategórii 1B bolo z celkového počtu 11 súťažiacich úspešných až 9 žiakov.
              Všetkým žiakom ďakujeme za účasť a víťazom blahoželáme! Súťažiaci, ktorí skončili na prvom mieste, budú našu školu reprezentovať v okresnom kole, ktoré sa uskutoční 13. januára 2022.

Mgr. Martina Fülöpová