• Aktivity a súťaže

• Zber drobného elektroodpadu

• Od 4. – 15. februára 2020 bude prebiehať v našej škole zber drobného elektroodpadu (drobný elelektroodpad je taký, ktorý žiak dokáže priniesť do školy sám). Elektroodpad treba priniesť pánovi školníkovi.
          • Šaliansky Maťko - okresné kolo

• Dňa 22.01.2020 sa v priestoroch CVČ Domino Zvolen uskutočnilo okresné kolo súťaže v prednese slovenskej povesti Šaliansky Maťko J. C. Hronského. Našu školu reprezentovali dve žiačky.

• Medzinárodný turnaj družstiev v bedmintone

• V maďarskom meste Pécs sa uskutočnil medzinárodný turnaj družstiev v bedmintone hráčov do trinásť rokov. Predstavilo sa tu osem krajín vrátane Slovenska. Trikolóru Slovenska obhajovali aj žiaci našej školy a hráči bedmintonového krúžku Andrej Suchý a Sarah Antónia Suchá.

• Súťaž o ihrisko Žihadielko

• Milí rodičia, prispejte aj vy svojím hlasom k tomu, aby sme mali na Sliači krásne ihrisko pre naše deti.

Mesto SLIAČ sa zapojilo do súťaže o ihrisko ŽIHADIELKO!
              Spoločnosť LIDL odštartuje od 13.januára do 29.februára posledné hlasovanie o rozprávkové ihrisko! A my ho v Sliači chceme! Buďme usilovní ako včielky a hlasujme spolu každý deň. Za všetky deti ďakujeme! Spolu s Vami totiž formujeme naše mesto.

• Ozdravovací pobyt ostrov Pag

• Aj v tomto roku organizuje naša škola pre žiakov letný ozdravovací pobyt pri mori na ostrove Pag v termíne od 6. - 14. júna 2020 v hoteli Belveder. Cena pobytu je 335 eur.
              Bližšie info :
          • Oznámenie o zmene poplatku za ŠKD

• Riaditeľstvo ZŠ A. Sládkoviča v Sliači  oznamuje, že na základe Všeobecne záväzného nariadenia Mesta Sliač č.03/2019 O určení výšky príspevkov pre školy a školské zariadenia v zriaďovateľskej pôsobnosti Mesta Sliač, mení výšku poplatku za ŠKD s účinnosťou od 1.1.2020  na 12 eur mesačne.
          • Novoročný turnaj v bedmintone

• V hale sa dňa 10.1. 2020 uskutočnil novoročný turnaj žiakov našej školy v bedmintone.
              V súťaži 1.- 4. ročníkov sa v kategórii dievčat umiestnila na 1.mieste Michaela Cejzlová zo 4.A triedy a v kategórii chlapcov Patrik Lupták zo 4.C triedy.
          • Obvodné kolo vo florbale chlapcov

• 9. januára 2020 sa odohralo obvodné kolo vo florbale chlapcov. Družstvo chlapcov našej školy sa umiestnilo na 2. mieste. Blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu našej školy. Pánovi učiteľovi Ištvánovi ďakujeme za prípravu chlapcov.

• Novoročný turnaj v minifutbale žiakov 1. stupňa

• Do galérie Novoročný turnaj v minifutbale žiakov 1. stupňa boli pridané fotografie.

Družstvo chlapcov 1. stupňa sa zúčastnilo novoročného turnaja v minifutbale, ktorý organizovalo Centrum voľného času Domino vo Zvolene. Chlapcom sa darilo a obsadili krásne 2. miesto. Srdečne blahoželáme.

• Jesenné prázdniny

• Jesenné prázdniny sú od  30. októbra 2019 do 31. októbra 2019. Vyučovanie po prázdninách sa začína v pondelok  4. novembra 2019.
          • Okresné kolo v bedmintone chlapcov

• 26.10. 2018 sa v našej škole uskutočnila okresná súťaž v bedmintone chlapcov. Chlapci boli úspešní a tu sú výsledky:
          • Okresná súťaž v bedmintone

• V okresnej súťaži školských družstiev v bedmintone v kategórii chlapcov reprezentovali našu školu žiaci: Matej Šoóš, Andrej Suchý, Tomáš Protus a Patrik Lupták. Matej Šoóš a Andrej Suchý sa umiestnili na 1.mieste a postúpili do regionálneho kola.

• Záložky do kníh spájajú školy

• V mesiaci októbri oslavujeme Medzinárodný deň školských knižníc. Preto sme sa aj my na hodine anglického jazyka rozhodli vytvoriť záložky do kníh, a tým podporiť rozvoj čitateľskej gramotnosti aj čítaním v tomto cudzom jazyku.
                  Žiaci šiesteho a ôsmeho ročníka sa dali do práce a vyrobili naozaj krásne záložky.