• Aktivity a súťaže

• Školské kolo olympiády v anglickom jazyku

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Školské kolo olympiády v anglickom jazyku.

V mesiaci november 2023 sme na našej škole opäť zorganizovali školské kolo olympiády v anglickom jazyku. Žiaci 2. stupňa súťažili v troch kategóriách:

1A – žiaci 5. – 7. ročníka,
              1B – žiaci 8. – 9. ročníka,
              1C – žiaci, ktorí strávili niekoľko rokov v zahraničí.

Najviac žiakov súťažilo v kategórii 1B, kde bola naozaj veľká konkurencia a výkon žiakov bol veľmi vyrovnaný.
              Žiaci najprv absolvovali písomnú časť, ktorá pozostávala z počúvania s porozumením, čítania s porozumením a testu zameraného na gramatiku a slovnú zásobu. Tí, ktorí získali aspoň 60% zo všetkých bodov, postúpili do ústnej časti. V nej žiaci pracovali s obrázkom, podľa ktorého vytvorili príbeh, a rozprávali sa na danú tému s vyučujúcou. Pri ústnom prejave sa hodnotilo: plynulosť rozprávania, splnenie úlohy, použitie slovnej zásoby a gramatika so štruktúrou viet.
              Body za písomnú a ústnu časť sme spočítali a zostavili poradie vo všetkých troch kategóriách.

2.m. – Tamara Kuterková, 9.B

Všetkým zúčastneným žiakom ďakujeme za účasť a úspešným riešiteľom blahoželáme. Do okresného kola OAJ postupujú žiaci Patrik Petrus a Dorota Bačková. Priamo do krajského kola OAJ postupuje Manuel Maliniak.
              Postupujúcim žiakom držíme palce v ďalšom priebehu súťaže!

• Krajská strelecká ligy

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Krajská strelecká ligy.

Dňa 5.12.2023 sme sa zúčastnili Krajskej streleckej ligy v Brezne. Súťaž bola štvorkolová. My sme sa však zúčastnili len dvoch z dôvodu mojich zdravotných problémov. V konkurencii 100 strelcov obsadila Lariska Mikušková z 9.A - 3. miesto a Lukáš Novák z 9.B 1. miesto.
              Všetkým blahoželám k úspechu.
              Tatiana Groves

• Ivan Cejzl sa kvalifikoval  na Majstovstvá Slovenska
            • Ivan Cejzl sa kvalifikoval na Majstovstvá Slovenska

• Ivan Cejzl, žiak 6.B triedy, sa kvalifikoval na Majstrovstvá Slovenska v bedmintone.
              V kategórii trinásťročných hráčov dosiahol veľmi pekný výsledok, keď sa umiestnil v dvojhre, štvorhre chlapcov a v zmiešanej štvorhre na 5.mieste. Gratulujeme.

• Bedmintonový turnaj Grand Prix skupiny C

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Bedmintonový turnaj Grand Prix skupiny C.

V športovej hale na Sliači  sa uskutočnil bedmintonový turnaj Grand Prix skupiny C . Turnaja sa zúčastnili aj dievčatá a chlapci  zo Šurian.
              Turnaj otvorila  riaditeľka Základnej školy Andreja Sládkoviča  v Sliači pani Mgr. Alžbeta Krúpová. Po skončení turnaja odovzdala hráčom medaily a malé vecné ceny.

• Poľovnícky krúžok

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Poľovnícky krúžok.

Mladí pomocníci z poľovníckeho krúžku sa boli v sobotu postarať o obyvateľov revíru PZ Brdo, Ostrá Lúka. Zvieratkám doniesli potravu, postavili nové kŕmidlo, a objavili aj niekoľko stôp lesných zvierat.

• Naši basketbalisti obsadili 3. miesto

• Vo štvrtok  7.decembra 2023 sa na ZŠ M. Rázusa vo Zvolene uskutočnil basketbalový turnaj pre druhý stupeň a výrazným vplyvom sa pod jeho priebeh podpísali aj členovia tímu našej školy.
            • Zimná turistika k Chate M. R. Štefánika

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Zimná turistika k Chate M. R. Štefánika.

Dnes žiaci ôsmeho ročníka vyniesli drevo na Chatu M. R. Štefánika, 1740 m n m. Chata sa nachádza v Nízkych Tatrách, pod Ďumbierom. V nosení dreva sa žiaci striedali. Okúsili zimnú turistiku, hlboký sneh, ale ani silný vietor na kopci ich neodradil od splnenia výzvy. Na chate ich za odmenu čakal teplý čaj, kapustnica alebo aj sladká čokoláda. Najlepší zážitok bola “jazda” dole kopcom. Ďakujem pani učiteľke Zvarovej za skvelý nápad ako sprievodnú aktivitu ku putovnej výstave Stopy života o živote a práci Milana Rastislava Štefánika a celú jej organizáciu. Výstava bude inštalovaná u nás v škole od 5.-21.12.2023. Pre verejnosť ju sprístupníme 19.12. 2023 spoločne s ukážkou ďalších sprievodných aktivít našich žiakov. Môj obdiv má pani asistentka Sekerešová, ktorá niesla drevo skoro celú túru a žiaci, ktorí prekonali sami seba. Ja sama som niesla drevo iba chvíľu a poviem Vám, dalo mi to zabrať. Cesta naspäť bola viac než veselá. Užili sme si snehu až-až. Veď posúďte sami. Na instagrame školy:) Mgr. Alžbeta Krúpová

• Majstrovstvá okresu Zvolen v streľbe zo vzduchovky

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Majstrovstvá okresu Zvolen v streľbe zo vzduchovky.

Naši žiaci, členovia streleckého krúžku, sa zúčastnili 28.11.2023 Majstrovstiev okresu Zvolen v streľbe zo vzduchovky vo Zvolenskej Slatine. Našim strelcom sa opäť darilo.
              Umiestnili sa nasledovne :
              Mladší žiaci: 3. miesto – Ivan Cejzl  6.B
              Družstvo mladších žiakov : 2. miesto – Cejzl Ivan  6.B, Havran Ondrej  7.B, Adamovič Jozef  7.B
              Starší žiaci: 1. miesto – Lukáš Novák  9.B
                                   2. miesto – Adam Roziak  7.B
                                   3. miesto – Juraj Slíz  8.C
              Staršie žiačky : 2. miesto – Larisa Mikušková  9.A
                                         4. miesto – Nela Urdová     7.A
              Družstvo starších žiakov : 1. miesto – Novák Lukáš 9.B, Roziak Adam 7.B, Slíz Juraj 8.C
              Všetkým strelcom srdečne blahoželám k úspešnému reprezentovaniu našej školy.
              Tatiana Groves, trénerka strelcov

• 4.B - Exkurzia v sklade BELSPOL v Sliači

• Do fotogalérie bol pridaný nový album 4.B - Exkurzia v BELSPOL Sliač.

Dnes sa žiaci 4.B zúčastnili na exkurzii v sklade ovocia a zeleniny Belspol v Sliači, kde im konateľ p.Belička poukazoval spôsob prípravy kyslej kapusty od kapustových hláv až po finálny produkt. Žiaci si mohli pozrieť celý postup, privoňať i ochutnať z tejto kapusty. Keďže sme zapojení do projektu Skutočne zdravá škola a aj v našej jedálni konzumujeme ovocie a zeleninu z tohto skladu, ktorý sa zameriava na slovenských dodávateľov, bolo veľmi dobré to vidieť naživo.

• iBOBOR - celoslovenské kolo informatickej súťaže 2023/2024

• Do riešenia 17. ročníka online informatickej súťaže iBobor sa v školskom roku 2023/2024 zapojilo 77 žiakov 2.- 9. ročníka. Z tohto počtu malo viac ako 50 bodov a úspešnými riešiteľmi súťaže sa stalo 38 žiakov našej základnej školy.